Islamo valstybės planuose – Libano teritorijos

LibanasIslamo valstybės kovotojai planuoja išplėsti savo užimamas pozicijas į Libaną ir pasivadinti „Islamo Emyratu“, skelbia Libano žiniasklaida savo paskelbtame pranešime bei prideda, jog Islamo valstybės ekstremistai planuoja savižudžių mirtininkų susisprogdinimus Beirute.

Libano „Daily Star“ dienraštis teigia iš patikimų šaltinių gavęs informaciją, kad Islamo valstybės kovotojai rengia karinius planus idant Libane, visai netrukus, būtų paskelbtas Islamo Emyratas. Skelbiama, jog džihadistai ruošiasi įkurti karinį komitetą, kuris visa tai prižiūrės ir kontroliuos. 2014 metų birželį kovotojų vadas Abu Bakr al-Baghdadi paskelbė apie užimtas teritorijas nuo Irako Diyala provincijos iki Sirijos Aleppo miesto Islamo valstybės (toliau vadinama IS – aut. past.) kalifatu.

IS kovotojai pareikalavo aktyvistų šiaurės Sirijoje paramos dėl įsiveržimo į kaimynines Libano teritorijas. Neįvardinti patikimi šaltiniai dienraščiui sakė, jog rengiama suformuoti Isis karinė vadovybė Libano Emyratui yra patikėta prižiūrėti Khalaf al-Zeyabi Halous, kodinis pavadinimas „Abu Musaab Halous“, kuris vaidino ypatingą vaidmenį IS puolime 2013 metais užimant šiaurinę Raqqa provinciją Sirijoje.

Pranešama, kad neseniai jis buvo apsilankęs pas IS vadus Qalamouno regione prie Libano-Sirijos sankirtos aptarti gynybos ir karinių dalinių išsidėstymo vietų prie sienos. Visgi, yra manoma, jog ši misija gali žlugti, nes ji regione nėra palaikoma „IS remiančios valdžios“.

http://rt.com/files/news/39/56/b0/00/map1.jpg

Taip pat gauta informacija apie džihadistus, aktyviai verbuojančius sprogdintojus-mirtininkus, nusitaikant į Šiitų susibūrimo vietas Beirute ir pietiniuose priemiesčiuose, o taip pat į Prancūzijos ir Vakarų interesus.

Tuo tarpu Irano ambasada Beirute yra labai menkai apsaugota nuo tokių išpuolių. Būtent į šią ambasadą 2013 metų lapkritį buvo nusitaikę ekstremistai. Po savižudžių-sprogdintojų atakos tuomet buvo pasiglemžta 26 žmonių gyvybė, o mažiausiai 160 – sužeista.

Pastaraisiais mėnesiais Libano saugumo pajėgos yra paskelbusios aukščiausiosios parengties laipsnį. Majoras generolas Abbas Ibrahim, Libano generalinės saugumo valdybos vadovas, dar sausį perspėjo apie prie sienos didėjantį IS kovotojų skaičių.

Sausio 4 dieną naujienų agentūrai Reuters Abbas Ibrahim sakė: „Paskutiniu metu 700 naujų kovotojų prisiekė ištikimybę IS, tad dabar jų yra daugiau nei tūkstantis.“

Atsižvelgiant į tai, kad Libanas susiduria su vis didesnėmis saugumo grėsmėmis, Jungtinės Valstijos, kaip dalį karinės pagalbos, aprūpins Libano armiją šešiais Super Cobra koviniais sraigtasparniais.

Prie viso to skelbiama, jog Amerika Libanui sutiko parduoti keletą F-5 kovinių reaktyvinių lėktuvų artimiausiu penkių mėnesių laikotarpyje. Lėktuvai gali išvystyti greitį nuo 1400 iki 1700 km/h.

Jungtinės Valstijos šalies armiją jau yra aprūpinusios šarvuočiais, kulkosvaidžiais ir amunicijos sandėliais, kurie Libanui reikalingi kovojant prieš IS karių grupuotes, išsidėsčiusias skirtingose vietose bendroje einančioje valstybinėje sienoje su Sirija.

Šaltiniai (išverstos tik tam tikros straipsnių dalys): http://rt.com/news/234859-isis-lebanon-islamic-emirate/, http://www.dailystar.com.lb/News/Lebanon-News/2015/Feb-23/288379-isis-preparing-to-declare-islamic-emirate-in-lebanon-sources.ashx/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s