Palestina kaltina Izraelį atidarius užtvankų šliuzus užtvindžiusius Gazą

PalestinaKaip pranešama, daugiau nei 80 šeimų buvo užlietos, o šimtai Palestiniečių priversti evakuotis po to, kai Izraeliečiai atvėrė keletą užtvankų ties siena su Gazos ruožu, kas lėmė, jog Gazos slėnis buvo užtvindytas – vandens lygis pakilo iki trijų metrų.

Po paskutinės smarkios žiemiškos audros regione Izraelis atvėrė šliuzus idant išleistų susikaupusius vandens perviršius, teigia Palestinos atstovai. Sekmadienį Gazos civilinės gynybos direktoratas pranešė apie rytinės Gazos dalies gyventojų patirtus sužeidimus bei gyvulių ir naminių paukščių nugaišimą.

Socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukos vaizduojančios Gazos ruožo potvynio padarinius, tačiau datos, kada jos buvo padarytos kol kas nėra galimybių patvirtinti.

https://twitter.com/DrBaselAbuwarda/status/569417864370728960/photo/1

„Armija (Izraelio) atidarė kanalo, nusidriekiančio į centrinę Gazą, šliuzus, kas lėmė smėlio pylimų sunaikinimą ties siena su Izraeliu,“ – civilinės gynybos direktorato pranešimą cituoja Palestinos naujienų agentūra WAFA.

„Atsivėrę plyšiai kanalo pylimuose lėmė keletos Palestiniečių namų užtvindymą. Teko skubiai evakuoti į bėdą pakliuvusius piliečius.“

Gazos vidaus reikalų ministerija savo pranešime skelbia: „Apie sužeistuosius ir aukas kol kas nepranešama, tačiau daugiau nei 80 šeimų teko apleisti savo namus, o vandens lygis vietomis pakilęs virš trijų metrų.“

Izraelio Vyriausybės Veiklos Koordinatorius Teritorijose RT naujienų tarnybai pateikė tokį pranešima: „Pietų Izraelis neturi jokių užtvankų. Dėl didelio iškritusių kritulių kiekio toje vietoje upės patvino ir išsiliejo iš krantų. Visa tai neturi jokių sąsajų su Izraelio valstybe.“

Skelbiama, jog dėl potvynio buvo uždarytas pagrindinis kelias, jungiantis al-Mughraqa rajoną su Nuseirato pabėgėlių stovykla, taip įkalinant šimtus Palestiniečių vandens pakilimo zonoje – sudėtinga situacija maždaug 110 tūkst. Palestiniečių, likusiems be namų po praėjusią vasarą įvykusio Izraelio puolimo.

Evakuotos šeimos buvo nugabentos į Paguodos ir Darbo Agentūros (UNRWA) finansuojamas prieglaudas al-Bureij pabėgėlių stovykloje ir al-Zahra kaimynystėje.

https://twitter.com/YousefAljamal/status/569439573828173824/photo/1

„Vakar Izraelis atvėrė vandens užtvankas be jokio išankstinio perspėjimo. Padaryta didžiulė žala Gazos kaimams, esantiems netoli sienos. Daugiau nei 40 namų buvo užtvindyti, ko pasekoje 80 šeimų buvo suteiktas laikinas prieglobstis.“ – Al Jazeerai sakė Gazos civilių gynybos agentūros viršininkas, brigados generolas Saidas Al-Saudi.

„Mes kreipėmės į žmogaus bei internacionalinių teisių organizacijas dėl jų įsikišimo užkertant kelią tolesniems tokiems veiksmams.“

Gazos Civilinės gynybos tarnybos atstovas spaudai Muhammad al-Midana teigia, jog didesnė žala gali būti sukelta Izraeliui atvėrus daugiau užtvankų. Sparčiai plūstanti vandens srovė šiuo metu ateina nuo Izraelio sienos ir driekiasi per Gazos slėnį į Viduržiemio jūrą.

https://twitter.com/YousefAljamal/status/569448599785836544/photo/1

https://twitter.com/YasmineAlFarra/status/569554383634968577/photo/1

Gazos slėnis (Wadi Gaza) buvo unikali pelkinė ekosistema išsidėsčiusi centriniame Gazos ruože tarp al-Nuseirat pabėgėlių stovyklos ir al-Moghraqos. Upės tėkmė susideda iš dviejų šaltinių – vienas prasideda iš Beershebos miesto, o kitas nuo Hebrono kalnų. Vandens Gazos slėnyje yra likę nedaug, nes jis daugiausiai naudojamas aukštesnėse Izraelio vietovėse, o tėkmė Gazos ruožu susideda iš pagrinde nešvarių Gazos miesto nuotekų, milijonais litrų pumpuojamų į upės vagą.

http://rt.com/files/news/39/47/30/00/gaza.jpg

Pasak žiniasklaidos pranešimų, tai ne pirmas kartas, kai Izraelis atveria užtvankų šliuzus į Gazos slėnį siekiant išleisti didžiulius kiekius perteklinio vandens, kuris susikaupia per smarkias liūtis ar snigimą.

Šaltinis: http://rt.com/news/234611-israel-dam-floodgates-gaza/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s