Išpuoliai Libijoje lėmė šalies naftos kompanijos veiklos sustabdymą

LibijaDėl didėjančių su ISIL (Irako ir Levanto Islamo Valstybė) siejamų kovotojų išpuolių, Nacionalinė Naftos Korporacija stabdo gavybą vienuolikoje telkinių.

Libijos valdoma Nacionalinė Naftos Korporacija pranešė nebegalinti tęsti darbo vienuolikoje naftos telkinių dėl eilės sukilėlių, kurie neva siejami su ISIL grupuote, išpuolių ir grasina uždaryti visus šalyje esančius naftos telkinius ir uostus, jeigu saugumo padėtis nepagerės.

Po trečiadienį įvykusio ginkluotų asmenų išpuolio prieš Dahros naftos telkinį prie centrinės Libijos pakrantės buvo pranešta apie Force Majeure – įstatymišką žingsnį apsaugant kompaniją nuo atsakomybės, jei ji negali įgyvendinti sutarties dėl veiksnių, kurie nuo jos nepriklauso.

Tripolyje esančios Libijos valdžios naftos ministras Mashallah al-Zewi pranešė, kad išpuolis prieš naftos telkinį buvo staigi kontrataka, į kurią taip pat įėjo suduodami smūgiai iš oro valdžios ginkluotosioms pajėgoms.

Politinis susiskaldymas

Libijos įstatymų leidėjai yra susiskaldę tarp nepripažįstamos valdžios rytuose, Tobruko mieste, ir legalios sostinėje, Tripolyje.

Politinė maišatis sudarė pagrindą priešiškai nereguliarios kariuomenės pusei ir leido kovotojams patvirtinti susivienijimą su ISIL, taip įgyjant Sirte ir Darna miestų kontrolę.

Zewi paskelbė, kad trečiadienį kovotojai persimetė nuo Sirte ir pradėjo atakuoti Dahrą, apsikeisdami ugnimi su gynybos pajėgom bei susprogdindami rezidentinius ir administracinius pastatus prieš atsitraukimą.

„Jie apsupo teritoriją iš trijų skirtingų pusių, o kai sargybai pasibaigė amunicija, jie pradėjo šturmą. Plėšė viską, o vėliau susprogdino pastatus, kurių vietoje liko tik griuvėsiai,“ – sakė Zewi bei pridūrė, jog visi darbuotojai, įskaitant ir dirbančiuosius iš užsienio, buvo saugiai evakuoti, o naftos telkinio įrengimams padaryta didžiulė žala.

Išpuolis įvyko likus vienai dienai iki derybų tarp priešiškų šalies valdžių pratęsimo Maroke. Derybose tikimasi sutelkti dėmesį ir dėti pastangas link vieningos nacionalinės valdžios ir saugumo užtikrinimo nutraukiant ugnį.

Naftos gavyba Libijoje dramatiškai krito po 2011 metų pilietinio karo per kurį buvo nuverstas buvęs šalies vadovas Muammar Gaddafi.

Sausį, su ISIL siejami kovotojai įvykdė mirtiną išpuolį prabangiame viešbutyje Tripolyje. Taip pat praėjusį mėnesį išplatino vaizdo įrašą, kuriame buvo parodytas 21 nukirsdintas Egipto koptų krikščionis, ko pasakoje Egipto kariuomenė pradėjo atakas iš oro nukreiptas į Darnos miestą.

Šaltinis: http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2015/03/libya-attacks-isil-oil-fields-150304224800443.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s