Islamo valstybė per metus sugeneruoja 1 mlrd. dolerių iš narkotikų

ISISPasak Rusijos Federalinės Narkotikų Kontrolės Tarnybos (FSKN), ISIS didelę finansinę dalį sudaro gaunami pinigai iš narkotikų. Skelbiama, jog Islamo valstybės pajamos nuo narkotikų, per jų gabenamas teritorijas, pardavimų sudaro iki 1 mlrd. dolerių per metus.

„Aguonų plantacijų skaičius auga. Šiais metais, manau, išgirsime žinias apie rekordiškai didelį nuimtų aguonų derlių, o taip pat opiumo bei heroino, tad susidariusi probleminė situacija turėtų būti iškelta ne vien tik Maskvoje, bet ir Jungtinėse Tautose, nes tai grėsmė ne tik mūsų šaliai, tačiau ir visos Europos saugumui. Per pastaruosius penkerius metus kvaišalų gabenimas Balkanų maršrutu buvo išskaidytas – dabar heroino transportavimas taip pat vyksta ir per Irako teritorijas,“ – sakė FSKN vadovas Viktoras Ivanovas.

Didžiulius pelnus iš narkotikų lemia tai, jog nepaisant nesugebėjimo susitvarkyti su problemomis Afganistane, didžiuliai kiekiai aguonų yra transportuojami per tas Irako teritorijas, kurias kontroliuoja Islamo valstybė, o tai pastarajai sudaro galimybę milžiniškam finansiniam savęs subsidijavimui.

„Pagal mūsų paskaičiavimus IS surenka iki 1 mlrd. dolerių kasmet dėl Afganistano heroino gabenimo per jų kontroliuojamas teritorijas,“ – teigė Ivanovas.

Lapkritį FSKN paskelbė, jog Afganistano heroino pardavimai Europoje gali sugeneruoti 50 mlrd. dolerių kovotojų grupuotėms. Daugiau nei pusė Europos heroino atkeliauja iš Islamo valstybės.

Narkotikų pinigai yra didžiulis IS pajamų šaltinis, tame tarpe įskaitant naftą bei užkariaujamas teritorijas.

Nesenai Finansinių Veiksmų Darbo Grupės (FATF) pasirodžiusiame pranešime buvo atskleista kaip IS išplėtė įvairių rūšių finansinę generuojamą veiklą, nors tik pasikliovimas nafta paverčia juos, skirtingai nuo buvusių, unikalia teroristine grupuote.

Kol kas lieka neaišku, ar Islamo valstybei pavyks išlaikyti savo narkotikų verslą, nekalbant apie galimybę patiems vieniems visa tai vykdyti.
Šaltinis: http://rt.com/news/238369-isis-drug-money-trafficking/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s