Saudo Arabija tapo didžiausia ginklų importuotoja

Saudo-ArabijaSaudo Arabija tapo didžiausia ginklų ir gynybinių sistemų importuotoja bei pralenkė prieš tai, pirmoje pozicijoje pagal šį rodiklį, buvusią Indiją.

IHS Jane 360 (D. Britanijos leidybos kompanija, besispecializuojanti leidinių apie pasaulio šalių transportą ir karinę techniką bei pajėgas srityje) savo kasmetiniame Globalios Gynybos Prekybos pranešime skelbia, jog Saudo Arabija 2014 metais išleido virš 6,4 mlrd. dolerių, taip pralenkdama į antrąją vietą nukritusią Indiją – 5,57 mlrd. dolerių.

Saudo Arabija, per pastaruosius metus, savo ginklų importą padidino 54 proc. Kartu su Persijos įlankos kaimynais – Jungtiniais Arabų Emyratais, abi šalys importuoja ginklų už 8,6 mlrd. dolerių, o tai yra daugiau nei visa vakarų Europa kartu sudėjus.

Kinija užėmė trečiąja poziciją labiausiai importuojančiųjų ginklus sąraše. „Kinijai vis dar yra poreikis karinės aerokosminės ginkluotės iš Rusijos, tad jos gynybos biudžetas ir toliau augs labai greitai,“ – sakė Paul Burton, IHS gynybos industrijos ir biudžeto direktorius.

Beprecedentė tendencija ir toliau tęsis dėl vykstančių ir augančių karinių konfliktų, tad numatoma, jog 2015 metais vienas iš septynių dolerių, pasauliniu mąstu išleidžiamų ginklų importui, bus Saudo Arabijos.

„Ginklų importo augimas Saudo Arabijoje stulbinantis, ir remiantis ankstesniais jos užsakymais, jie visiškai nesiruošia lėtinti apsukų,“ – kalbėjo IHS ekspertas Ben Moore prognozuodamas, kad Viduriniųjų Rytų karalystės importas 2015 metais išaugs 52 proc., arba iki 9,8 mlrd. dolerių.

Didžiausią pelną Viduriniųjų Rytų rinkoje gauna Jungtinės Valstijos – 2014 metais į minėtąjį regioną eksportavusios ginklų už 8,4 mlrd. dolerių. 2013 metais eksportas siekė 6 mlrd. dolerių. Kitos daugiausiai ginklų parduodančios šalys Viduriniesiems Rytams yra: Jungtinė Karalystė – 1,9 mlrd. dolerių, Rusija – 1,5 mlrd. dolerių, Prancūzija – 1,3 mlrd. dolerių ir Vokietija su 1 mlrd. dolerių.

IHS praneša, kad ginklų prekyba didėjo šeštus metus iš eilės ir pasauliniu mąstu 2014 metais sudarė 64,4 mlrd. dolerių.

Tarp didžiausiųjų ginklų eksportuotojų 2014-aisias ir toliau išliko JAV – 23,7 mlrd. dolerių ir 19 proc. augimas, Rusija – 10 mlrd. dolerių ir 9 proc. augimas.

Pranešime teigiama, jog dėl vakarų paskelbtų sankcijų Rusijai bei naftos kainos mažėjimo, paveiksiančio pagrindinius Rusijos klientus – Venesuelą ir Iraną, jos didelis vaidmuo šioje rinkoje 2015 metais gali sulėtėti.

Tarp kitų didžiausiųjų ginklų eksportuotojų, 2014 metais, trečioje vietoje yra Prancūzija su 4,9 mlrd. dolerių, Britanija – 4,1 mlrd. dolerių ir Vokietija – 3,5 mlrd. dolerių.

importas-eksportasŠaltinis: http://rt.com/news/238881-saudi-arabia-arms-import/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s