Islamo valstybė surengė puolimą, nukreiptą į Sirijos pasienio miestą

SirijaAFP naujienų agentūra pranešė, kad trečiadienį Islamo valstybė (IS) surengė didžiulį puolimą prieš Sirijos pasienio su Turkija Ras al-Ayn miestą. Ataka prieš strateginėje vietoje esantį miestą išprovokavo nuožmius susidūrimus su Kurdų atsargos kariuomene. Padariniai – dešimtys žuvusiųjų tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės.
„Islamo valstybės kovotojai pradėjo didžiulį puolimą, nukreiptą į Ras al-Ayn ir sugebėjo užimti netoliese esantį kaimą,“ – sakė Sirijos žmogaus teisių stebėtojai. Ras al-Ayn ir aplink jį esantys miestai yra valdomi Kurdų žmonių apsaugos dalinių (YPG) atsargos kariuomenės. Pastaroji patvirtino apie puolamuosius veiksmus.
Vienas Kurdų oficialus asmuo sakė, kad Islamo valstybės kovotojų puolimas, palaikomas sunkiosios ginkluotės ir tankų, privertė YPG pajėgas atsitraukti iš netoliese esančio kaimo.
IS rengtoje atakoje dalyvavo šimtai kovotojų. Manoma, jog tai buvo bandymas perimti iniciatyvą iš Kurdų pajėgų, kurios per pastarąsias savaites Sirijos šiaurės rytuose įgijo teritorinį pranašumą prieš ekstremistų grupę.
Sausį IS buvo priversta atsitraukti iš svarbaus pasienio miesto Kobani po to, kai YPG kovotojai, palaikomi Jungtinių Valstijų atakų iš oro, jį užėmė. Tuomet buvo suduota daugiau nei 700 smūgių iš oro į IS užimamas pozicijas ir nužudyta daugiau nei 1 tūkst. kovotojų.
Antradienį buvo pranešta, kad IS praėjusią savaitę prarado dalį teritorijos kontrolės netoli Sirijos Tel Hamis miesto, tad, to pasekoje kovotojai daugiau nebeturi priėjimo prie pagrindinių kelių į Irako Tal Afaro ir Mosulo miestus.
Šaltinis:
http://www.ibtimes.com/isis-syria-offensive-ras-al-ain-islamic-state-launches-major-assault-key-syrian-1843320

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s