Irako Kurdai tvirtina, jog Islamo valstybė panaudojo chloro dujas

KurdistanasKurdų valdžia Irake teigia turinti įrodymų, jog Irako ir Levanto Islamo valstybė (ISIL) panaudojo chloro dujas kaip cheminį ginklą prieš jų Peshmergos pajėgas.

Kurdistano Regiono Saugumo Taryba (KRSC) šeštadienį savo paskelbtame pranešime teigia, kad Europos Sąjungos sertifikuotoje laboratorijoje (jos pavadinimo neįvardijo – aut. past.) atlikti tyrimai parodė, jog žemės ir rūbų mėginiuose, paimtuose po savižudiško susisprogdinimo šiaurės Irake sausį, buvo nustatytas chloro tankis, reiškiantis medžiagos, kaip ginklo, panaudojimą.

Chloro dujos yra dusinanti medžiaga, kuri kaip cheminis ginklas buvo naudojama Pirmajame Pasauliniame kare. Ši medžiaga uždrausta naudoti Cheminių Ginklų Konvencijos 1997 metais.

Kurdų teiginiai kol kas negali būti nepriklausomai patvirtinti.

Olandijoje įsikūrusios Draudžiamų Cheminių Ginklų Organizacijos (OPCW) atstovas Peter Sawczak sakė: „Mes negavome jokios užklausos iš Irako ištirti mėginius dėl cheminio ginklo panaudojimo Irake, tad OPCW negali tokių teiginių patvirtinti.“

Pranešime sakoma, kad sausio 23 dieną sunkvežimis, pripildytas maždaug 20 dujų kanistrų sprogo greitkelyje tarp Irako miesto Mosulo ir Sirijos sienos.

Neatskleidžiamas šaltinis iš Kurdų Saugumo pajėgų sakė, jog Peshmerga paleido raketą į automobilį ir bomba buvo neutralizuota, kas reiškia, kad aukų, apart savižudžio nebuvo. Visgi, daug Kurdų kovotojų pradėjo jausti pykinimo, vėmimo , galvos svaigimo ir silpnumo simptomus.

Irako Kurdams yra tekę patirti vieną baisiausių cheminių atakų moderniaisiais laikais, kuomet 1988 metais Saddamo Husseino karinės oro pajėgos numetė bombas ant Halabja miesto. Dujos tuomet pražudė mažiausiai 5 tūkst. žmonių.

Šaltiniai:
http://www.rte.ie/news/2015/0314/687149-iraq-is-chemical-attacks/
http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2015/03/iraqi-kurds-allege-chlorine-gas-attack-isil-150314170715284.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s