Boko Haram išstumti iš šiaurės rytų Nigerijos miesto

Boko HaramNigerio ir Čado kariai atkovojo Nigerijos miestą Damasaką iš Boko Haram grupuotės. Tai dar viena regioninės kampanijos pergalė atsiimant užgrobtas šiaurės rytų Nigerijos teritorijas iš aktyvistų.

Pasak Nigerio armijos pulkininko Michel Ledru trečiadienį paskelbto pareiškimo – Damasakas, esantis kelių kilometrų atstumu nuo Nigerio sienos, buvo atkovotas per savaitgalį. Sunkioje kovoje buvo nukauti 228 sukilėliai. Taip pat žuvo vienas Nigerio armijos karys. Transporto priemonės ir motociklai suvarpyti kulkų, nuklojusių gatves.

Associated Press fotografas pranešė, jog iš miesto yra pasitraukę labai daug civilių. Tik keturi žmonės išėjo pamojuoti 2 tūkst. Nigerio ir Čado karių konvojui.

Mieste vis dar likę sukilėlių buvimo žymių – užrašai ant sienų ir ant kai kurių pastatų vis dar plevėsuojančios juodai baltos vėliavos.

Čado karių grupė Boko Haram konfiskuotus ginklus perkėlė į pikapą. Vėliau jie buvo perdėti į sraigtasparnius, skirtus ginklus transportuoti į Nigerį.

Ginkluotę sudarė AK-47 automatai bei kiti 50 kalibro šaunamieji ginklai, o taip pat reaktyvinės granatos ir minosvaidžių sviediniai.

Boko Haram Damasako miestą užėmė praėjusių metų lapkričio 24 dieną.

Sukilėlių grupuotė Nigerijoje siautėja jau septintus metus, o praėjusiais metais užėmusi didžiules šalies šiaurės rytų teritorijas, išsikėlė tikslą įkurti Islamo valstybę, tačiau pastaraisiais mėnesiais, dėka Nigerijos ir jos kaimyninių šalių organizuotos regioninės karinės operacijos, praranda dešimtis miestų.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/03/niger-chad-troops-nigeria-town-boko-haram-150319015134021.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s