Boko Haram aukos: rasta beveik 100 nužudytųjų masinė kapavietė

Boko HaramBeveik 100 kūnų buvo rasta masinėje kapavietėje netoli Nigerijos miesto Damasako, kuris buvo atkovotas iš Boko Haram praėjusį savaitgalį. Masinę kapavietę, po vienu iš pagrindinių tiltų vendančiu iš Damasako, rado Nigerio ir Čado kariai.

Pasak Čado armijos pulkininko Azem Bermandoa Agouna, apie šimtas lavonų po tiltu buvo rasti prie pat miesto pabaigos ribų, o kai kurių galvos ir kūnai buvo atskirti vienas nuo kito. Tuo tarpu naujienų agentūra Reuters teigia, jog liudininkai suskaičiavo apie 70 nužudytųjų.

Manoma, kad žudynės įvyko senokai, nes kai kurie kūnai buvo stipriai suirę, o kiti dalinai mumifikuoti dėl sauso dykumos oro.

Pulkininkas Agouna AFT naujienų agentūrai sakė, jog šis žvėriškas aktas galėjo įvykti prieš prieš du minėsius bei pridūrė, kad tai padarė Boko Haram.

Tarp žuvusiųjų taip pat buvo rastas miesto imamas (musulmonų dvasininkas). Be viso to, liudininkai, kalbėję su žiniasklaidos tarnybomis, teigė, kad nužudytųjų gali būti dar daugiau, nes pūvančių kūnų smarvė, pasklidusi aplink miestą, yra gana stipri.

Pasak Jungtinių Tautų Pabėgėlių Vyriausiojo Komisaro, kuomet Boko Haram praėjusių metų lapkritį perėmė Damasako kontrolę, kovotojai nužudė maždaug 50 miesto gyventojų, o likusius 3 tūkst. privertė apleisti miestą.

Šiais metais Čadas, Nigeris ir Kamerūnas suvienijo savo karines pajėgas idant sunaikintų Boko Haram organizaciją, kadangi Nigerijai pačiai to padaryti nepavyko metų metus. Operacija buvo pavadinta „Mai Dounama“ (karalius Dounama) – 13-ojo amžiaus Borno provincijos, esančios šiaurės Nigerijoje, imperatoriaus Dounama Dibalami garbei.

Nigerija pranešė, kad su koalicijos partneriais pastaruoju metu daug pasiekta – dvi iš trijų labiausiai pažeistų valstijų, Yobe ir Adamawa, buvo paskelbtos vėl laisvomis, o paskutinę – Borno, planuojama atkovoti per mėnesį.

Maždaug 36 apylinkės, apimant tokius didžiuosius miestus kaip Bama ir Dikwa, buvo atkovotos. Sakoma, jog sukilėlių rankose liko trys.

Minėtieji reikšmingi įvykiai vyksta kaip tik prieš kovo 28 dieną vyksiančius Nigerijos (labiausiai apgyvendintos ir didžiausios ekonomikos Afrikoje) prezidento rinkimus. Dabartinis šalies vadovas Goodluck Jonathan buvo smarkiai kritikuojamas dėl nesugebėjimo sustabdyti Boko Haram liejamo smurto.

Per pastaruosius šešis metus Boko Haram nužudė daugiau nei 13 tūkst. žmonių. Paskutiniu metu organizacijos siekis buvo įkurti Islamo kalifatą šiaurės rytų Nigerijoje. Pačioje iškilimo pradžioje, sukilėliai vykdė kampaniją prieš vakarietišką auklėjimą.

Visai nesenai Boko Haram išreiškė savo lojalumą Islamo valstybei, įsikūrusiai Sirijos ir Irako teritorijose, o kalifas Abu Bakr al-Baghdadi ištikimybės priesaiką priėmė.

Šaltinis:
http://rt.com/news/242901-nigeria-boko-haram-grave/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s