Jemenas: Hodaidoje per ataką iš oro žuvo 25 gamyklos darbuotojai

JemenasAntpuolio metu Jemene, prie Raudonosios jūros esančiame Hodaidos miesto uoste, per sprogimą žuvo mažiausiai 25 pieno gamyklos darbuotojai – informuoja medicininės įstaigos. Kol kas atrodo, jog tai yra dar vienas didelis gyvybių pasiglemžimo atvejis per Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos puolimo prieš Houthis laikotarpį.

Gyventojai, esantys netoli Hodaidos pieno gamyklos, sakė, kad nelaimė įvyko netoli armijos stovyklos, kuri yra lojali buvusiam prezidentui Ali Abdullah Saleh. Visgi, miesto medicininės įstaigos teigia, kad visos aukos – gamyklos darbuotojai. Gyventojai naujienų agentūrai Reuters taip pat pranešė, jog antradienio naktį buvo sunaikinta degalų parduotuvė.

Manoma, kad incidento priežastis buvo Saudo Arabijos ir kitų Sunitų musulmonų valstybių oro atakų kampanijos dalis arba iš netoliese esančios armijos bazės paleista raketa. Šalys siekia sustabdyti Houthis kovotojus ir sugrąžinti šalies kontrolę Saudo Arabijos palaikomam Jemeno prezidentui Abd-Rabbu Mansour Hadi.

Nepaisant to, po septynių naktų bombardavimo iš oro, nukreipto į Houthis ir pajėgas, lojalias Salehui, Arabų šalių sudaryta koalicija nesugebėjo išsaugoti Hadi kontrolės likusiame paskutiniame regioniniame taške – Jemeno pietuose esančiame Adeno uostamiestyje.

Reuters praneša, kad naktį Adene buvo girdimi šūvių ir keleto didžiulių sprogimų garsai. Internete pasirodė video įrašai (kol kas autentiškumo negalima patvirtinti), kuriuose matomi kovos vaizdai Salehui lojalios armijos bazėje šiaurės rytinėje miesto dalyje.

Per pakrantės gynybinės stoties antpuolį Maidi uostamiestyje (Hajja provincijoje, į šiaurę nuo Hodaidos) buvo nukauti šeši kariai, – sakė ten dirbantys asmenys. Tuo tarpu toliau tęsiami smūgiai Sanoje buvo suduoti armijos stovyklai ir valdžios pastatams Saadehe, šiaurės Jemene.

Vėlyvą antradienio vakarą Niujorke, JAV, Jungtinės Tautos (JT) pranešė, jog per pastarąją savaitę vykusias kovas, žuvo mažiausiai 62 vaikai ir 30 buvo sužeista, o surengta ataka prieš pabėgėlių stovyklą šiaurės Jemene, dėl kurios kaltinamas suduotas smūgis iš oro, pažeidė tarptautinę teisę.

Pirmadienį Al-Mazraq stovykloje, Hajjah provincijoje netoli Saudo Arabijos sienos, buvo į pastarąją nukreipta ataka iš oro. Žuvo mažiausiai 40 žmonių. Jemeno užsienio reikalų ministras Riyadh Yasin tvirtino, jog tai buvo sukelta Houthis artilerijos. Nepaisant to, Saudo Arabijos vadovaujamai koalicijai vykdant bombardavimus iš oro, įrodyti vienos pusės kaltę vargu ar yra įmanoma ir tikriausiai tai liks dar viena neįminta mįsle.

Tuo tarpu antradienio naktį Indijos karinio jūrų laivyno patrulinis laivas paėmė beveik 350 Indų iš Adeno uosto ir, tikimasi, kad Džibučio valstybę pasieks dienos bėgyje, o iš ten žmonės išvyks į gimtinę, – sakė Indijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Manoma, jog iki praeitos savaitės, kuomet Saudo Arabija pradėjo bombardavimą iš oro, Jemene buvo daugiau nei 4 tūkst. Indijos piliečių.

Šiuo metu vyksta tolimesnės derybos dėl leidimo Indus evakuoti iš Sanos, kur yra susikoncentravusi Indijos bendruomenė bei taip pat deramasi dėl leidimo gavimo evakuoti daugiau šalies piliečių iš Hodaidos.

Šaltinis:

http://www.aljazeera.com/news/2015/04/yemen-air-strike-kills-workers-dairy-factory-150401072650109.html

http://www.reuters.com/article/2015/04/01/us-yemen-security-factory-idUSKBN0MS3H020150401

http://www.aljazeera.com/news/2015/03/dead-airstrike-refugee-camp-north-yemen-150330131111582.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s