Šiitų kariai apleido Tikrito gretas

IrakasŠeštadienį beveik visos Šiitų sukarintos grupės apleido Tikrito gretas. Tai įvyko po to, kai Sunitų vietos valdžios atstovai išreiškė nusiskundimus dėl vykdomų plėšimų, besitęsusių keletą dienų po miesto atkovojimo iš Islamo valstybės (IS).

“Didžioji dalis nereguliariosios kariuomenės pasitraukė iš miesto,” – sakė Tikrito ir jo provincijos Salahuddin tarybos vadovas Ahmedas al-Kraim.

Plėšikavimo ir pastatų padeginėjimo siautėjimas prasidėjo trečiadienį, po Irako vyriausybės paskelbimo, jog saugumo pajėgos ir Šiitų sukarintos organizacijos susigrąžino miestą iš IS po mėnesį trukusios kovos. IS Tikritą užgrobė ir kontroliavo nuo praėjusių metų birželio mėnesio.

Vietos atstovai teigė, kad minėtasis vykęs chaosas paliko šimtus apiplėštų arba padegtų namų ir parduotuvių. Šitoks šėlsmas kėlė didžiulę grėsmę aptemdyti vyriausybės pasiektą pergalę.

Ministras pirmininkas Haideras al-Abadi, Šiitų Islamistas, susitiko su Salahuddino provincijos valdininkais ir priėmė sprendimą dėl Šiitų nereguliariosios kariuomenės pasitraukimo iš Tikrito.

Ahmedas al-Kraim pokalbius su Abadi įvardijo “labai pozityviais”.

Sunitų politikas sakė, kad plėšimai ir padegimai liovėsi šeštadienį iškart po to, kai federalinė ir vietos policija, kartu su kovos su terorizmu kariais tapo atsakingi už Tikrito saugumą.

Šiitų sukarintų organizacijų kovotojų atstovas Karimas al-Noori patvirtino, jog 80 proc. Šiitų savanorių karių pasitraukė iš miesto.

“Šiuo metu buvusi susidariusi situacija yra aprimusi,” – sakė policijos majoras Tikrite, sutikęs kalbėti tik anonimiškumo sąlygomis.

Kai kurie liudininkai ir vyriausybės atstovai dėl vykusių plėšimų kaltina vietos Sunitus.

Abadi, nuosaikių pažiūrų Šiitų Islamistas tvirtino, kad netoleruos piktnaudžiaujamų veiksmų iš bet kurios grupės pusės kare prieš IS. Pastaroji išžudė tūkstančius Irako Šiitų bei kitų bendruomenių narių.

Penktadienį, Irako ministras pirmininkas įsakė karinėms saugumo pajėgoms mieste suimti bet ką, kas pažeidžia įstatymą ir apsaugoti turtą bei visą kitą infrastruktūrą Salahuddino provincijoje. Viso to pasekoje, jis šeštadienį surengė susitikimą su Salahuddino gubernatoriumi ir kitais pagrindiniais valdžios atstovais.

Šaltinis:
http://www.reuters.com/article/2015/04/04/us-mideast-crisis-tikrit-looting-idUSKBN0MV0JE20150404?feedType=RSS&feedName=worldNews

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s