Sirija: Palestiniečiai bėga iš Yarmouko stovyklos dėl Islamo valstybės ir kitų jėgų mūšių

YarmoukCiviliai gyventojai bėga nuo kovos, vykstančios Palestiniečių pabėgėlių stovykloje Yarmouke, įkurtoje Sirijos sostinėje Damaske.

Nuo trečiadienio minėtoje teritorijoje vyksta intensyvios kovos. Viskas prasidėjo tuomet, kai Islamo valstybės (IS) kovotojai užpuolė rajoną.

Al-Jazeera praneša apie Palestiniečių oficialių asmenų ir Sirijos aktyvistų pareiškimus, esą IS organizavo stovyklos puolimą bendradarbiaujant su savo priešininkais iš Sirijos al-Qaeda filialo – Nusros Fronto. Abi grupės yra kovojusios tarpusavyje kruvinuose mūšiuose įvairiuose Sirijos dalyse, bet, atrodo, sutarė puolant Yarmouką.

Aktyvistas Hatemas al-Dimashqi Kataro žiniasklaidos agentūrai sakė, jog tarp Nusros Fronto ir IS buvo sudarytas susitarimas.

“Nusros Frontas paskelbė pranešimą, kuriame tvirtinama, kad jie užėmė neutralią poziciją, tačiau iš tikrųjų tai netiesa. Nusra turi keletą kontrolės postų Yarmouke, pro kuriuos Islamo valstybė praėjo be jokių sunkumų. Tad tai yra vienas iš svarbiausių faktorių, leidusių IS įsiveržti į Yarmouką ir perimti jo kontrolę,” – teigė Dimashqi.

Jungtinės Tautos (JT) praneša, jog iš stovyklos sekmadienį pabėgo beveik 100 žmonių, o Palestiniečių atstovai skelbia, kad kažkur 300 šeimų sugebėjo pasprukti šeštadienį.

Visgi, šiuo metu stovyklos viduje įstrigusių pabėgėlių skaičiuojama iki 18 tūkst. Inirtinga kova tęsiasi aplink juos.

Jungtinių Tautų Paramos ir darbo agentūra Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose (UNRWA) pareikalavo sustabdyti mūšį, jog būtų suteikta galimybė evakuoti civilius ir leisti jiems suteikti reikalingą pagalbą.

“Civilių gyvybėms Yarmouke niekada dar negrėsė toks didžiulis pavojus,” – skelbiama Jungtinių Tautų agentūros pranešime.

UNRWA atstovas Chrisas Gunnessas BBC sakė, kad situacija Yarmouke ypač sudėtinga.

“Šiuo metu gatvėse vyksta intensyvus ginkluotas konfliktas. Žmonės įbauginti ir užsidarę savo namuose. Jie per daug išsigandę, jog galėtų imtis pabėgimo veiksmų,” – kalbėjo Gunnessas.

Visgi, kai kurie civiliai sugebėjo pasprukti. UNRWA patvirtino, kad 94 žmonės, tame tarpe 43 moterys ir 20 vaikų, pabėgo iš konflikto zonos ir jiems buvo suteikta humanitarinė pagalba.

Palestinos Išsivadavimo Organizacija (PLO) Damaske pranešė BBC, jog dar šimtai paliko Damasko rajoną per pastarąsias dvi dienas.

PLO atstovas teigė, kad buvo atverti du išėjimo koridoriai iš stovyklos. Gelbėjimo operaciją koordinavo Sirijos vyriausybė kartu su Palestinos grupuotėmis Yarmouko viduje.

Manoma, jog Palestiniečių atsargos kariuomenės kariai, lyginant su Sirijos vyriausybe, vadovauja kovai prieš IS džihadistus stovykloje, kartu su kai kuriais Laisvosios Sirijos Armijos kariais.

IS vyrai balandžio 1-ąją užėmė didžiules stovyklos teritorijas – pirmoje didžiulėje surengtoje atakoje visai netoli Sirijos sostinės širdies.

Pasak Reuters naujienų agentūros, sekmadienį IS patalpino savo kovotojų, esančių Yarmouke, nuotraukas.

Sirijos kruvinasis konfliktas jau tęsiasi penktus metus, bei per tą laiką pasiglemžė daugiau nei 200 tūkst. Sirų gyvybių.

Kova tarp prezidentui Basharui al-Assadui lojalių pajėgų ir sukilėlių, opozicionuojančių pastarojo valdžiai bei džihadistų iš IS, šalyje privertė 11 mln. žmonių apleisti savo namus.

Prieš prasidedant Sirijos civiliniam karui, Yarmouke gyveno daugiau nei 150 tūkst. pabėgėlių, turinčių savas mečetes, mokyklas ir visuomeninius pastatus.

Visgi, nuo 2012 metų stovykla buvo apsiausta kovų tarp Sirijos vyriausybės karių ir sukilėlių pajėgų.

Gyventojai turi labai menka priėjimą prie gryno vandens, maisto atsargų ir elektros.

Keletas sveikų infrastruktūros įrenginių, buvusių stovykloje, dabar yra kovos su Islamo valstybe epicentre.

Šaltiniai:
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-32189636
http://www.aljazeera.com/news/2015/04/isil-seizes-syria-yarmouk-refugee-camp-150404135525226.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s