Kariniai lėktuvai taranavo Houthis bazę Jemeno centre – pranešama apie žuvusius moksleivius

JemenasAntradienį, Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos lėktuvai bombardavo karinę bazę, esančią Jemeno centre, kontroliuojamą Houthi kovotojų ir jų armijos sąjungininkų, o Houthi veikiančioje gynybos ministerijos svetainėje pranešama, jog per ataką greta buvusioje mokykloje žuvo du moksleiviai.

Kariniai šaltiniai informavo, kad buvo numestos penkios bombos ant Respublikos Apsaugos bazės netoli Ibbo miesto – 160 kilometrų į pietus nuo Jemeno sostinės Sanos. Akivaizdu, jog buvo atakuojami oro gynybos daliniai ir kareivinės.

Taip pat minėtieji šaltiniai pranešė, jog buvo sužeistas bazės viršininkas. 26sep.net skelbia, kad žuvo du moksleiviai, tuo tarpu Houthis televizija Maseerah praneša apie trijų moksleivių mirtis.

Per nakties metu vykdytus reidus taip pat buvo pataikyta į Houthi laikomų ginklų sandėlius netoli Sanos ir toliau į šiaurę link Sanhano kaimo – buvusios ankstesnio Jemeneno prezidento Ali Abdullah Saleho gimimo vietos. Pastarasis, su jam lojaliais armijos kariais, sudarė sąjungą su Šiitų musulmonų Houthi kovotojais.

Rengiant kitus antskrydžius, buvo taikomasi į esančias karines pozicijas Raudonosios jūros pakrantėje, netoli Hodaidos uosto, ir į Jemeno šiaurines provincijas – Saadah ir Hajja, esančias pasienyje su Saudo Arabija, bei į sausumos kariuomenės bazę Makairase – 150 km į šiaurės rytus nuo Adeno.

Regioninė Saudo Arabijos valdžia buvo sunerimusi dėl kylančios, su Iranu siejamos, Houthis jėgos ties pietine dalimi, tad su koalicija, į kurią įeina keturios pagrindinės Persijos įlankos Arabų sąjungininkės, organizavo smūgius iš oro prieš Houthis prieš maždaug dvi savaites.

Houthi kovotojai ir Salehui lojalūs armijos daliniai užėmė Saną rugsėjį, o praėjusį mėnesį ryžtingai pasistūmėjo į Jemeno pietuose esantį Adeno miestą – buvusią prezidento Abd-Rabbu Mansour Hadi rezidenciją. Šiuo metu jis yra pabėgęs iš šalies ir apsistojęs Saudo Arabijoje.

Adeno gyventojai teigia, jog Houthi pajėgos bei jų sąjungininkai pasiekė miesto pagrindinio uosto ribą.

Pirmadienį, galingos atakos iš oro pietinėse provincijose, aplink Adeną, atrodo, išstūmė Houthis iš al-Anado karinės bazės (į šiaurę nuo Adeno) . Taip pat buvo atlikti puolamieji veiksmai, nukreipti į valdžios pastatų kompleksą ir karinę bazę, esančią šalies pietinio miesto Dhalea pakraštyje, kur buvo apsistoję Houthis.

Šaltinis:
http://www.reuters.com/article/2015/04/07/us-yemen-security-airstrikes-idUSKBN0MY0RN20150407?feedType=RSS&feedName=worldNews

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s