Gyvi arba mirę: 20 kg aukso už Houthis lyderį bei buvusį Jemeno prezidentą

al-qaeda20 kilogramų aukso. Tiek Al-Qaeda žada sumokėti tiems, kas sugaus arba nužudys Jemeno Houthi sukilėlių lyderį ir jo artimiausią sąjungininką, buvusį prezidentą Ali Abdullah Salehą, praneša SITE monitoringo grupė.

Al-Qaeda Arabijos Pusiasalyje (AQAP) apie minėtąją premiją pranešė trečiadienį išpublikuotame vaizdo įraše.

Šiitų musulmonai, Houthi sukilėliai, perėmę Jemeno sostinės, Sanos, kontrolę 2014 metais, ir dabar rengiantys puolamąją kampaniją pietinėje šalies dalyje, yra vadovaujami Abdel-Malek al-Houthi.

Al-Houthi, žinomas, kaip efektyvus vadas mūšio lauke, atsiskleidė kaip revoliucijos lyderis per masinius protestus Jemene 2011 metais.

Apie šį žmogų, kuriam yra virš 30 metų, galima rasti labai mažai informacijos, nes jis stengiasi nepatraukti į save dėmesio, ir viešumoje, ar duodant interviu spaudai, pasirodo retai.

Houthi puolamuosius veiksmus remia kariai, lojalūs buvusiam prezidentui Salehui, kuris 2012 metais buvo priverstas pasitraukti iš valdžios. Iš viso Salehas Jemeną valdė 33 metus.

Al-Qaeda, radikalus Sunitų Islamistų judėjimas, žvelgia į Houthis ir Salehą, kaip atstovaujančius Šiitų Zaidžių mažumai Jemene, ir laiko juos eretikais.

Jemeno Al-Qaeda sparnas sustiprino savo veiklą šalyje pastarosiomis savaitėmis. Balandžio pradžioje grupė užpuolė Mukalla miestą ir išlaisvino žinomą vietos teroristų lyderį – Khaledą Batarfi.

Antradienį, džihadistai, kaip pranešama, užpuolė Jemeno karinį postą, esantį netoli sienos su Saudo Arabija, ir nužudė keletą pareigūnų.

Išpuoliai prasidėjo tuomet, kai Saudo Arabijos vadovaujama koalicija, prieš kelias savaites, pradėjo rengti oro atakas Jemene su tikslu pakirsti Houthis ir sugrąžinti prezidentą Abd-Rabbu Mansour Hadi atgal į valdžią.

Šaltinis:
http://www.rt.com/news/248029-alqaeda-yemen-houthi-bounty/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s