Islamo valstybės kariai pagrobė 120 mokinių

ISPranešama, jog Islamo valstybės (IS) kariai pagrobė 120 mokinių Irake, Mosulo mieste, į kurio pusę Irako pajėgos, kartu su Kurdų kovotojais, veda savo karius į mūšį prieš islamistus.

The Times of Israel cituoja Irako šaltinius, teigiančius, jog vaikai, kurių amžius yra nuo 12 iki 15 metų, buvo jėga paimti iš klasių ir išvežti IS karinėmis transporto priemonėmis.

The Shia Post skelbia, kad ekstremistai šturmavo mokyklas Mosulo al-Qayyarah, al-Shura, Badoush ir al-Baaj rajonuose.

Vietos pranešimuose skelbiama, jog vaikai taps IS organizacijos nariais ir bus treniruojami kaip kariai, o tie, kurie priklauso pasiturinčioms šeimoms, bus paleisti už išpirką.

Mosulas vis dar išlieka ISIS tvirtove. Miestas buvo užgrobtas 2014 metų birželį, o Jungtinių Valstijų vadovaujama tarptautinė koalicija, į kurią taip pat įeina Kanada bei Europos šalys, įsitraukė palaikydami Kurdų karinę kampaniją prieš IS.

Visai nesenai Jungtinių Valstijų oro smūgiai buvo nukreipti į IS užimamas pozicijas Tikrito mieste, kas lėmė Irako kariuomenės pergalę atsiimant miestą. Šiuo metu Irako armija ir Šiitų nereguliariosios kariuomenės kovotojai veržiasi į šiaurę link Mosulo.

Kurdų kovotojai pasiekė Mosulo ribas ir pranešama, jog ruošia koordinuotus veiksmus idant įsiveržtų į miestą.

Balandžio 2 dieną Irako Kurdistano užsienio reikalų ministas Falahas Mustafa sakė, jog pergalę Mosule būtina pasiekti, nes tai yra vienas pagrindinių aspektų, galinčių sustabdyti Islamo valstybę, kaip visumą, Irake.

Ministras patvirtino, kad jų priešakinės pajėgos yra prie Mosulo, bet tuo pačiu pabrėžė, jog pati Irako armija turi koordinuoti puolimo veiksmus kartu su Sunitų bendruomene, Peshmergos (Irako Kurdistano) pajėgomis ir Jungtinių Valstijų vadovaujama koalicija.

Tuo tarpu Kurdistano Demokratinės Partijos (KDP) delegatas Saeedas Mamouzini pranešė, kad IS įvykdė mirties bausmę 21 savo grupės nariui, kurie buvo sužeisti po kovų su Irako pajėgomis. Skelbiama, jog sužeistieji buvo nušauti viešai.

Šeštadienį pasirodžiusiose žiniose buvo informuota, kad IS teroristai, vakarų Irake esančioje Anbaro provincijoje, apkaltinę bendradarbiavus su saugumo pajėgomis ir vyriausybės palaikomomis grupėmis, įvykdė egzekucijas daugiau nei 30 žmonių, tarp kurių buvo moterų ir vaikų.

Šaltiniai:
http://www.ibtimes.com/isis-islamists-kidnap-120-schoolchildren-iraqi-city-mosul-1878624
http://en.shiapost.com/2015/04/12/isil-kidnaps-nearly-120-iraqi-schoolchildren-in-mosul/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s