Saudo Arabija atmetė Irano reikalavimus dėl ugnies nutraukimo Jemene

Saudo-ArabijaSaudo Arabija atmetė Irano reikalavimus nutraukti oro atakas kaimyniniame Jemene ir pareiškė, jog Teheranas neturėtų kištis į konfliktą, kuris, beje, jau vyksta trečią savaitę.

Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras Saudas al-Faisalas, sekmadienį, Rijade, surengtoje spaudos konferencijoje sakė, jog bombarduojant iš oro Houthis užimamas pozicijas yra siekiama padėti legitimiai valdžiai.

“Kaip Iranas iš mūsų gali reikalauti nutraukti kovas Jemene… Mes į Jemeną atvykome padėti teisėtai valdžiai, o Iranas nėra atsakingas už šią šalį,” – sakė al-Faisalas jungtinėje konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo analogiškas pareigas einantis prancūzas Laurentas Fabiusas.

Saudo Arabija ir jos sąjungininkai, Jemene, pradėjo antpuolius prieš su Iranu siejamus Houthi kovotojus kovo 26 dieną, taip bandydami užkardyti jų kontrolės plitimą visoje valstybėje.

Houthis į sostinę Saną įžengė praėjusių metų rugsėjį, o šių metų vasarį prezidentą Abd-Rabbu Mansourą laikė namų arešto sąlygomis reikalaudami, jog pastarasis įvykdytų politines reformas.

Devynios Arabų šalys, penkios iš šešių esančios Persijos įlankos Bendradarbiavimo Taryboje (GCC), yra Saudo Arabijos vadovaujamoje koalicijoje, kurią taip pat palaiko Jungtinės Valstijos.

Sunitiškoji Saudo Arabija baiminasi, jog sukilėliai užvaldys visą šalį ir ją nukreips Šiitiškojo Irano įtakos kryptimi.

Prancūzijos politinė parama

Tuo tarpu Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas išreiškė paramą Saudo Arabijos vadovaujamoms ir vykdomoms operacijoms prieš Houthis.
“Kas dėl Jemeno, tai mes esame čia tam, kad išreikštumėme savo paramą, ypač politinę, Saudų valdžiai,” – sakė Fabiusas žurnalistams, pradėjęs eilę susitikimų su Saudo Arabijos valdžios atstovais, tame tarpe ir Karaliumi Salmanu.

Laurentas dar kartą patvirtino, jog Karalystė yra svarbi Prancūzijos sąjungininkė, o su juo atvykusi palyda pareiškė, kad “Prancūzija yra savo regioninių partnerių pusėje siekiant atkurti stabilumą Jemene.”

Houthis, kartu su buvusio prezidento Ali Abdullah Saleho lojaliais armijos daliniais, kovoja mūšiuose prieš Hadi, pabėgusį į Saudo Arabiją praėjusį mėnesį, lojalistus.

Paryžius kol kas nedeklaravo nieko apart politinį palaikymą Saudų vadovaujamai koalicijai, ir teikia pirmenybę susidariusią situaciją išspręsti politiniu lygmeniu.

Tuo tarpu Iranas atmetė kaltinimus dėl ginklų tiekimo sukilėliams, o Irano aukščiausiasis lyderis Ajatola Ali Khamenei perspėjo, jog koalicijos vykdomi kriminaliniai veiksmai prieš Houthis turi liautis.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/04/saudi-arabia-rejects-iran-call-yemen-raids-150412130517882.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s