Žmogaus Teisių Stebėtojai: Žlugęs teisingumas Egipte

Egyptian protesterŽmogaus Teisių Stebėtojų (HRW) organizacija pareiškė, jog Egipto teismo sprendimas pasmerkti myriop 14 vyrų ir įkalinti dar 37 dėl jų ryšių su uždrausta Musulmonų Brolija, yra „politiškai motyvuotas“ ir „akivaizdžiai neteisingas“.

Šeštadienį, Mohammedas Badie, Musulmonų Brolijos atšakos Egipte lyderis, ir kiti 13 aukštesnes pareigas ėję nariai, buvo nuteisti mirties bausme. 2013 metų rusėjo 23 dieną Egipto teismas Musulmonų Broliją įvardijo, kaip veikiančią prieš įstatymą.

Dabartinė vyriausybė ir toliau tvirtina, jog Musulmonų Brolija išlieka didžiule grėsme nacionaliniam saugumui.

Tuo tarpu, HRW taip pat smarkiai sukritikavo nesenai Baltųjų Rūmų priimtą sprendimą atnaujinti ginklų tiekimą Kairui (Egipto sostinė). Vienas HRW pareigūnų teigė, jog šalyje yra persekiojami žurnalistai ir politiniai oponentai. Visgi, nepaisant to, JAV šią Afrikos valstybę laiko strategine sąjungininke, kovoje prieš terorizmą ir Islamiškąjį ekstremizmą Viduriniuosiuose Rytuose.

Mohammedas Soltanas, Amerikos Egiptietis, yra vienas tų, kuriems paskirta kalėjimo iki gyvos galvos bausmė. Jis buvo pripažintas kaltu dėl to, jog palaikė Islamistų grupę ir skleidė melus.

Jungtinės Valstijos tokį jam skirtą verdiktą pasmerkė. Rengiama internetinė kampanija dėl Soltano išlaisvinimo skelbia, kad jis net nebuvo Musulmonų Brolijos nariu ir prideda, jog su tarptautine žiniasklaida 2013 metais jis bendravo tik todėl, kad galėjo sklandžiai komunikuoti Arabų ir Anglų kalbomis.

Minėtieji asmenys yra tarp tūkstančių suimtųjų per vykusius protestus po to, kai demokratiškai išrinktas islamistas prezidentas Mohamedas Morsis, 2013 metais buvo nuverstas iš užimamo posto Abdelo Fatah al-Sisi, dabartinio valstybės vadovo, vadovaujamos kariuomenės.

Vietos žiniasklaida bylą pavadino „Rabos Operacijų Vieta“, kadangi protestai 2013 metais vyko Rabos aikštėje. Saugumo pajėgos pražudė šimtus žmonių, kurie rengė demonstracijas prieštaraudami Morsio nuvertimui.

Egipto vyriausybė gynė savo veiksmus ir tvirtino, kad protestuotojams buvo suteikta galimybė pasitraukti taikiai, tačiau kai kurie ginkluoti Musulmonų Brolijos šalininkai kurstė smurto apraiškas. Tarptautinė bendruomenė, didžia dalimi, tokių vyriausybės pareiškimų nepripažino ir juos atmetė.

Sara Whitson, Viduriniųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos HRW generalinė direktorė, teismo bylos nagrinėjimą pavadino „apgaulingu procesiniu veiksmu“.

„Atrodo, kad byla prieš Musulmonų Brolijos narius, iš kurių 14 nuteisti mirties bausme, turi politinį motyvą. Vien tas faktas, jog tie, kas viešai skelbė apie masines 2013 metų žudynes, gali sėsti į kalėjimą iki gyvos galvos, o tie, kas vykdė žudymus gavo apdovanojimus, puikiai parodo apgailėtiną teisingumo funkcionavimą Egipte,“ – sakė Whitson.

Kaltinamieji gali teikti apeliaciją dėl priimtų sprendimų aukštesniajam Egipto civiliniam teismui.

Šaltinis:
http://rt.com/news/249089-muslim-brotherhood-sentences-unjust/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s