Apšaudymai Damasko priemiesčiuose pasiglemžė 5 vaikų gyvybes

Sirija1Pasak stebėjimo tarnybos, mažiausiai 10 žmonių žuvo po to, kai Sirijos vyriausybės pajėgos apšaudė pietrytinius Damasko priemiesčius – vietovę, kur, pastarosiomis dienomis, režimas naudojo intensyvų reaktyvinių lėktuvų ir artilerijos puolimą.

Pagrindinis aplinkelis į Zabdino miestą buvo apšaudytas ketvirtadienį (šiandien), ko pasekoje mažiausiai dešimt žmonių, tame tarpe penki vaikai, žuvo, o netoliese esantys namai buvo sunaikinti, skelbia Sirijos Žmogaus Teisių Stebėjimo (SOHR) tarnyba.

Kitame Sirijos sostinės priemiestyje – Rytinėje Gutoje– mūšiai suintensyvėjo tarp vyriausybės pajėgų ir jai oponuojančių kovotojų. Keletas žmonių sužeista.

Rytinė Gutoje aktyviai apšaudoma pastarąsias 10 dienų. Pasak pranešimų, buvo panaudotos mažiausiai 36 žemė-žemė raketos ir daugybė kitos minosvaidinės artilerijos.

Al Jazeeros korespondentas Mohamedas Džamdžumas, rengiantis pranešimus iš kaimyninio Libano sostinės Beiruto, teigė, kad per pastarąsias kelias savaites Sirijoje padidėjo jėgos naudojimas, o ypač tas labiausiai pastebima Idlibo provincijoje.

„Idlibo miestas tapo antros provincijos sostine, kritusia prieš sukilėlius. Atakos buvo rengiamos bendros koalicijos, kuriai vadovavo al-Nusra Frontas. Miestas buvo prarastas kovo pabaigoje. Intervencijos metu buvo padidėjęs, ir taip vykstantis, Sirijos pajėgų bombardavimas iš oro. Kiekvieną valandą naudojami veiksmai tampa vis kruvinesni,“ – sakė Džamdžumas.

Tuo tarpu Jarmuke, esančiame Damasko pietuose, kol vyriausybės pajėgos apšaudė aplinkinius rajonus, išsiplėtė kovos tarp vyriausybės pajėgų bei Irako ir Levanto Islamo valstybės (ISIL) grupės.

SOHR, nuo 2015 metų balandžio pradžios, visoje Sirijoje užfiksavo 1709 atakas iš vyriausybės karinių lėktuvų ir sraigtasparnių.

Režimo reaktyviniai naikintuvai, kaip pranešama, buvo nusitaikę į 725 sritis Damaske ir jo apylinkėse – Daroje, Idlibe, Alepe, Homse, Hamoje, Deir ez Zore, Latakijoje ir al-Hasakėje.

Mažiausiai 984 barelinės bombos buvo numestos iš sraigtasparnių ant minėtųjų, ir Rakos, miestų.

Nuo balandžio pradžios, mirčių skaičius, nuo atakų iš oro, išaugo iki 260 – iš jų 81 vaikas. Tuo tarpu likę 1500 buvo sužeisti, skelbia SOHR.

Tūkstančiai žmonių turėjo apleisti savo namus. Kai kurie namai buvo apgriauti, o kiti aplamai sunaikinti.

SOHR užfiksavo, jog per pastarąsias 36 valandas, vien Idlibe buvo atliktos 123 oro atakos.

Mažiausiai 38 žmonės, per šias atakas, žuvo. Taip pat daug sužeistųjų.

Remiantis Jungtinių Tautų informacija, kovos Sirijoje, kurios prasidėjo 2011 metais, jau pasiglemžė daugiau nei 200 tūkst. žmonių gyvybes bei 9 mln. privertė apleisti savo namus.

Ketvirtadienį , SOHR paskelbė, jog nuo konflikto pradžios žuvo beveik 310 tūkst. Sirų.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/04/killed-damascus-suburbs-shelling-150416064302297.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s