Sirija: Pietų Frontas atmeta bet kokias sąsajas su al-Nusros Frontu

SirijaVakarų palaikomi kovotojai pietvakarių Sirijoje, būtent toje šalies dalyje užimantys stiprias pozicijas, šią savaitę atvirai pasisakė prieš al-Qaedą, o tai, tuo pačiu atvėrė kelią prielaidoms, jog gali būti pradėti nauji mūšiai prieš prezidento Bašaro al-Asado pajėgas.

Po ketverius metus trunkiančio civilinio karo, daugumą Sirijos teritorijos kontroliuoja Bašaro al-Asado vyriausybė bei dvi džihadistų grupės: Islamo valstybė (IS) pagrinde rytuose ir al-Qaedos Sirijoje atšaka, al-Nusros Frontas, šiaurės vakaruose.

Vakarai, kartu su Arabų šalimis, opozicionuoja tiek al-Asadui, tiek minėtosioms, nereguliariąsias kariuomenes turinčioms, grupėms.

Vašingtonas, vadovaujantis tarptautinei koalicijos kampanijai, rengiančiai atakas iš oro prieš IS, teigia, kad jų strategija yra palaikyti, taip vadinamus, “nuosaikesnius” sukilėlius.

Visgi, tokie Vakarų palaikomi kovotojai kontroliuoja palyginti mažas teritorijas, o aliansas, žinomas kaip Pietų Frontas, užima tvirtas pozicijas prie sienų su Jordanu ir Izraeliu. Pastarosiomis savaitėmis, po atremto vyriausybės puolimo, Pietų Frontas užėmė al-Asado pajėgų kontroliuojamą, prie pasienio esantį, miestą.

Tuo tarpu al-Nursros Frontas , triuškinantis provakarietiškus sukilėlius šiaurėje, taip pat yra gana aktyvus ir pietuose, o kartais netgi prisijungia prie Pietų Fronto grupių mūšiuose prieš vyriausybės pajėgas. Tokia partnerystė dažnai apibrėžiama nevienareikšmiškai.

Visgi, šią savaitę Pietų Fronto grupės paskelbė svarbų pareiškimą, pasmerkdamos al-Nusros Fronto ideologiją ir atmesdamos bet kokį bendradarbiavimą su juo.

“Mes turime paskelbti savo aiškią poziciją: nei al-Nusros Frontas, nei kas nors kitas su tokia ideologija, mūsų neatstovauja,” – sakė pranešimą Reuters atsiuntęs Bašaras al-Zubis, vadas vienos iš sukilėlių grupės, pasivadinusios Jarmuko Armija.

Šaltinis:

http://gulftoday.ae/portal/dccf23d7-c737-456d-b6bf-47392bcbcb3d.aspx

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s