Po Saudo Arabijos koalicijos atakos iš oro – dešimtys žuvusiųjų Jemeno sostinėje

sprogimasMažiausiai 46 žmonės žuvo ir daugiau nei 300 buvo sužeisti, pirmadienį, po Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos atakos iš oro į Houthis kontroliuojamą ginklų bazę, praneša Al Jazeera.

Tuo tarpu Houthis kontroliuojama naujienų agentūra Saba skelbia, jog žuvo 25 Sanos gyventojai, o daugiau nei 398 buvo sužeisti.

Medicinos šaltiniai Reuters teigė, kad žuvo mažiausiai 15 žmonių ir yra daug sužeistų.

Pranešama, jog lėktuvas pataikė į Fadž Atano rajone, esančio vakarų Sanoje, ant kalno esančią Scud raketų bazę.

Sprogimas įvyko šalia Hados rajono, kur stovi prezidento rūmai ir dauguma ambasadų. Per incidentą išdužo namų, esančių už kolimetrų nuo įvykio vietos, langai, o ore pakibo dūmų debesis.

Al Jazeera praneša, jog netoli sprogimo vietos buvę namai ir transporto priemonės buvo sunaikinti arba apgadinti, o gatves nuklojo nuolaužų atplaišos ir griuvėsiai.

„Pirmą kartą, nuo bombardavimų pradžios, išdužo mano namo langai,“ – sakė vietos gyventojas Adelas Monsouras. „Mano vaikai yra persigandę, vienas iš mano giminaičių, nuo smūgio jėgos, neteko sąmonės.“

„Atrodė, jog prasivėrė pragaro vartai. Jaučiau kaip namas tai pakyla, tai nusileidžia,“ – savo išgyvenimais pasidalino Mohamedas Sarhanas.

Irano užsienio reikalų ministras Teherane, pirmadienį, po sprogimo prie netoli esančios šalies ambasados Jemene, išsikvietė Saudo Arabijos atstovą, skelbia Irano televizija.

„Keletas diplomatinio personalo darbuotojų per sprogimą buvo sužeisti. Taip pat buvo apgadintas ambasados pastatas, kaip, beje, ir visos transporto priemonės, priklausančios ambasadai,“ – sakė Indonezijos užsienio reikalų ministrė Retno Marsudi.

Tuo tarpu, Jemeno užsienio reikalų ministras Rijadas Jasinas pareiškė, jog Persų įlankos valstybės turės parengti didžiulį rekonstrukcinį projektą, idant atstatytų šalį pasibaigus konfliktui.

Visgi, kalbant apie susprogdintą raketų bazę, reikėtų paminėti faktą, kad ji priklausė Respublikos Gvardijos raketų brigadai, o tai yra karinis dalinys, lojalus buvusiam prezidentui Ali Abdullah Salehui, kuris buvo priverstas 2012 metais pasitraukti iš užimamo posto, po prostestų bangos dėl nepasitenkinimo pastarojo šalies valdymu.

Armijos daliniai, lojalūs Salehui, prisišliejo prie Houthis kovoje, nukreiptoje prieš prezidento Abd-Rabbu Mansour Hadi vyriausybę.

Al Jazeeros korespondentas Mohamedas Valas, pateikiantis reportažus iš Džizano (Saudo Arabijos miestas, esantis netoli pasienio su Jemenu), teigė, jog Rijadas, galimai, nusitaikė į raketų bazę dėl baiminimosi, kad Houthi kovotojai gali nukreipti scud raketas į Saudo Arabijos karalystę.

„Saudai baiminosi, kad jeigu šios raketos būtų nugabentos prie sienos, tai pridarytų žalos ten. Raketas modifikavus, jos galėtų įveikti šimtų kilometrų nuotolį,“ – sakė Valas.

Sprogimo vaizdo įrašas: 12

Šaltiniai:
http://www.aljazeera.com/news/2015/04/yemen-sanaa-explosions-150420090515770.html

http://www.reuters.com/article/2015/04/20/us-yemen-security-idUSKBN0NB0R820150420

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s