Saudo Arabija nutraukia ankstesnę operaciją Jemene ir… pradeda naują

Saudo-ArabijaSaudo Arabijos vadovaujama koalicija, beveik mėnesį bombardavusi Jemeną, paskelbė baigianti karinę operaciją ir pradedanti naują kampaniją, kurios tikslas yra apsaugoti civilius ir užkirsti kelią Houthi kovotojų veiksmams.

Brigados generolas Achmedas al‘Asiris, koalicijos atstovas, antradienį sakė, jog koalicija pasiekė savo užsibrėžtus tikslus Jemene, o nauja operacija, pavadinimu „Vilties atkūrimas“, sieks apsaugoti civilius ir stengsis įveikti „terorizmą“.

Naujoji operacija prasidėjo nuo antradienio vidurnakčio.

Visgi, Adeno gubernatoriaus pavaduotojas Nayefas Al Bakris Al Jazeerai sakė, kad Saudo Arabijos vadovaujama koalicija, anksti, trečiadienį, Adene atliko ataką iš oro prieš Houthis. Per antskrydį buvo nusitaikyta į tankus, kurie buvo perkeliami į anksčiau užimtas Adeno teritorijas.

Jemeno prezidentas Abd-Rabbu Mansour Hadi televizijoje, Rijade, pasakė kalbą, kurios metu padėkojo koalicijos partneriams už jų palaikymą.

„Tiek savo, tiek Jemeno žmonių vardu išreiškiu nuoširdžią padėką Arabų ir Musulmonų broliams bei mūsų partneriams koalicijoje už teisėtumo palaikymą,“ – kalbėjo Hadi.

Reuters praneša, kad praėjus kelioms valandoms po koalicijos pareiškimo, vyresnieji Houthis lyderiai teigė, jog politinis susitarimas dėl konflikto pabaigos yra beveik pasiektas.

Tuo tarpu brigados generolas Al Asiris paskelbė, kad ankstesnė operacija, kurią nuo kovo 26 dienos vykdė Saudo Arabija kartu su Arabų sąjungininkais, buvo sėkminga, o naująją operaciją pavadino „politikos, diplomatijos ir karinių veiksmų deriniu“.

„Koalicija, paprašius Jemeno vyriausybei ir šalies prezidentui, užbaigė ankstesnės operacijos kampaniją,“ – sakė Al Asiris. „Pirminiai tikslai pasiekti, o suverenitetas apsaugotas. Galime patvirtinti, jog Houthis nebėra grėsmė Jemeniečiams ir aplinkinėms šalims, o Jemeno vyriausybė dabar imsis visų būtiniausių veiksmų, idant atstatytų šalį. Koalicija ir toliau tęs Houthis judėjimo Jemene veiksmų užkardymą.“

Jungtinės Valstijos pasveikino Saudo Arabijos priimtą sprendimą nutraukti oro atakas. Beabejo, Iranas taip pat džiugiai sutiko žinias apie bombardavimo kampanijos nutraukimą, o valstybės užsienio reikalų ministras pareiškė, jog konflikto jėga neįmanoma išspręsti ir, kad ugnies nutraukimas yra neabejotinai žingsnis į priekį, nes tai sustabdys nekaltų civilių žūtis.

Beje, Saudo Arabijos pranešimas apie operacijos nutraukimą pasirodė po to, kai Karalius Salmanas įsakė šalies Nacionalinei Gvardijai sustiprinti sienos su Jemenu apsaugą.

Pirmadienį JAV pranešė, jog nusiųs dar du karinius laivus prie Jemeno vandenų ribos, kad sustiprintų ten esančias pajėgas. Šiuo metu teritorijoje yra septyni laivai.

Pentagonas tvirtina, jog karinių laivų paskirtis – užtikrinti laisvą laivybą toje vietoje, kuri yra gyvybiškai svarbi naftos gabenimui.

Pasaulinė Sveikatos Organizacija antradienį paskelbė, jog nuo kovo 19 iki balandžio 17 dienos Jemene žuvo 944 žmonės, o 3487 buvo sužeisti.

Šaltiniai:

http://www.aljazeera.com/news/2015/04/saudi-led-coalition-begins-phase-yemen-campaign-150421155500641.html

http://www.reuters.com/article/2015/04/21/us-yemen-security-idUSKBN0NC2LD20150421?feedType=RSS&feedName=worldNews

http://rt.com/news/251777-yemen-operation-end-saudi/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s