Nigerio armija kovoja prieš Boko Haram dėl Čado ežero salos

Boko HaramNigerio armija dalyvauja mūšyje idant atkovotų Čado ežero salą, kuri buvo užimta, pasinaudojant motorinėmis valtimis, šimtų Boko Haram karių, skelbia šaltiniai iš minėtosios šalies armijos.

Boko Haram, kraštutinių pažiūrų islamistai, norintys įkurti kalifatą regione, šturmavo Karamgos salą šeštadienį auštant. Tai buvo antras (nuo vasario mėnesio) mėginimas užimti salą.

Čado ežero salos, besidriekiančios tankiame pelkyne, yra ideali bazė rengiant netikėtus išpuolius prieš šalis, kurios ribojasi su ežeru, tai: Čadas, Kamerūnas, Nigeris ir Nigerija.

„Šeštadienį buvo daug žuvusiųjų (Nigerio karių). Daug daugiau nei pirmosios vykusios atakos metu.“ – sakė vienas iš armijos šaltinių, taip pat paminėdamas vasario mėnesį vykusį mūšį, kurio metu žuvo septyni Nigerio kariai.

Antrasis šaltinis iš armijos teigė, jog buvo vykdoma kontrataka siekiant pašalinti kovotojus iš salos.

Nuo vasario mėnesio Nigerijos pajėgos, palaikomos Čado, Nigerio ir Kamerūno, iš Boko Haram atsikovojo didžiulius teritorijų plotus. Prieš tai Boko Haram kontroliavo Belgijos dydžio teritoriją.

Manoma, kad sukilėliai, nužudę tūkstančius žmonių per daugiau nei šešerius metus trukusias kovas, yra stipriai įsitvirtinę šiaurės Nigerijos milžiniškame Sambisos miške, kur Nigerijos armija sakosi rengianti puolamuosius veiksmus. Bombardavimai iš oro pagrinde vyksta Borno valstijoje, tačiau jų tempai, dėl oro sąlygų ir prasto matomumo, sulėtėjo.

Visgi, penktadienį, kaip įtariama, Boko Haram kovotojai, atvyko iš Kamerūno bei išstūmė Nigerijos karius iš pasienio – Martės miesto, – Reuters naujienų agentūrai sakė vienas iš karių pažymėdamas, jog grupuotė taip pat kontroliuoja vietas ir už Sambisos.

Karamgos sala yra nutolusi šimtus kilometrų, tačiau manoma, kad toliau šiaurėje, yra mažiausiai dar viena Boko Haram kuopa.

Vasario ir kovo mėnesiais, Nigeris ypatingai nukentėjo nuo bangos savižudžių sprogdintojų pietiniame pasienio Difos regione, kas privertė vyriausybę skubiai paskelbti apie nepaprastąją padėtį.

Paskutinis žinomas išpuolis buvo kovo 30 dieną Boso mieste, tačiau būtina pastebėti, kad iš Nigerio pusės tuomet aukų buvo išvengta.

Šaltiniai:
http://www.reuters.com/article/2015/04/26/us-nigeria-violence-niger-idUSKBN0NH0I320150426?feedType=RSS&feedName=worldNews

http://www.bbc.com/news/world-africa-32416155

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s