Jungtinės Tautos: daugiau nei 200 išgelbėtų Nigerijos moterų iš Boko Haram gniaužtų – nėščios

Boko HaramVietos žiniasklaida cituoja Jungtinių Tautų Gyventojų Fondo (JTGV) vadovą, teigiantį, jog apie 214 moterų, išlaisvintų iš Boko Haram grupuotės, pagrinde išsidėsčiusios šiaurės rytų Nigerijoje, yra nėščios. Nigerijos armija skelbia praėjusią savaitę išvadavusi beveik 700 moterų.

„Daugumai iš jų atliekama medicininė patikra dėl įvairių ligų, infekcijų, tame tarpe Živ ir Aids. Apie 214 moterų, kurios yra jau apžiūrėtos, nustatyti skirtingo laikotarpio nėštumai. Kai kurie iš jų aiškiai matomi, o kiti paaiškėjo tik atlikus tyrimus. Mes jas visas palaikome suteikdami įvairiausius priežiūros būdus, kad stabilizuotume jų padėtį,“ – sakė Lagoso mieste kalbėjęs Nigerijos JTGV generalinis direktorius Babatunde Ošotimehinas.

„Kai kurie vaikai, išlaisvinti kartu su moterimis, gimė miške ir niekada nebuvo išėję už jo ribų,“ – tęsė Ošotimehinas bei pridėjo, kad JTGV taip pat teikia psichologinę pagalbą moterims ir vaikams, nes „moterys ir mergaitės turi specifinių poreikių, kuriais niekas kitas nesirūpina“.

„Mes išsiaiškinome, kad kai kurios sugrįžusios moterys ir mergaitės patyrė daug daugiau streso, nei joms teko patirti ten, tad psichologinė pagalba turėtų būti dar intensyviau teikiama, dirbant su kiekvienu asmeniu individualiai.“

Ošotimehinas taip pat paskelbė, kad per 2014 metus JTGV suteikė pagalbą daugiau nei 16 tūkst. nėščių moterų, gimdžiusių stovyklose, įrengtose vidiniams pabėgėliams (nuo Boko Haram) šalyje.

Penktadienį Nigerijos armija pranešė, jog išvadavo dar 234 moteris ir vaikus, kurie buvo laikomi įkaitais Sambisos miške. Pasak AP naujienų agentūros, per praėjusią savaitę, iš Boko Haram įtvirtintų pozicijų šiaurės rytuose, buvo išgelbėtos daugiau nei 677 moterys.

Boko Haram (BH) yra teroristinė grupuotė, įkurta 2002 metais, kurios pavadinimas reiškia „Vakarų auklėjimas yra draudžiamas“. Tarptautinį dėmesį BH atkreipė 2014 metais, kuomet Čiboko kaime, esančiame Borno valstijoje, pagrobė 200 moksleivių mergaičių su siekiu jas parduoti turguose. Toks pagrobimas sukėlė protestus visame pasaulyje bei inspiravo tiesioginius veiksmus prieš grupuotę, palaikomus iškilių politikų, kurie pasmerkė tokį kovotojų elgesį.

BH aktyvistai per pastaruosius šešerius metus, siekdami įkurti Islamo kalifatą šiaurės rytų Nigerijoje, nužudė daugiau nei 13 tūkst. žmonių. Jie, po ženklaus iškilimo 2009 metais, taip pat vykdė masinius pagrobimus bei žudynes, o taipogi ir išpuolius.

Nigerijos teroristinė grupuotė nesenai pademonstravo dar didesnį atsidavimą Islamo valstybei ir balandžio mėnesį pakeitė savo pavadinimą į „Islamo valstybės Vakarų Afrikos provincija“.

Šaltinis:
http://rt.com/news/255537-boko-haram-women-pregnant/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s