Po Houthis išpuolio prieš Saudo Arabijos miestą, pasipylė atakos iš oro

JemenasMažiausiai du civiliai žuvo, o penki kariai pagrobti per Jemeno sukilėlių išpuolius Saudo Arabijos Nadžrano mieste.

Kariniai lėktuvai, netoli sienos su Saudo Arabija, atliko daugiau nei 30 atakų šiaurės vakarų Jemeno Sados ir Chadžos provincijose.

Antskrydžiai pradėti rengti po to, kai Jemeno sukilėliai paleido raketas ir šūvius iš minosvaidžių į Saudo Arabijos pusę. Per ataką, nukreiptą į Nadžraną, karalystės pasienio miestą, žuvo du civiliai bei, kaip pranešama, pagrobti penki kariai.

Houthi šaltiniai Reuters naujienų agentūrai teigė, jog dėl Saudo Arabijos atakų iš oro, kurios truko iki pat trečiadienio aušros, žuvo 43 civiliai, o mažiausiai 100 sužeista. Pateiktas nukentėjusiųjų mąstas kol kas negali būti patvirtintas nepriklausomų šaltinių.

Vietos šaltiniai Jemene sakė, kad buvo vykdomas didžiulis artilerijos bombardavimas iš Saudų sienos pusės.

Pastarosios šalies atstovai teigė, jog Houthi kovotojai antradienį, Nadžrane, surengė išpuolius, kas privertė valdžią mieste sustabdyti visus skrydžius į vietos aerouostą bei uždaryti visas mokyklas.

Surengtame pranešime, Saudo Arabijos brigados generolass Achmedas Asiris sakė, jog Saudų vadovaujamos koalicijos pajėgos duos atsaką į Houthi surengtus išpuolius.

„Tai, kas įvyko šiandien, yra Houthi kovotojų vykdomo chaoso dalis,“ – kalbėjo Asiris bei pridėjo, jog „galimi visi variantai“, kad karalystė užtikrintų savo saugumą.

Jemeno regioniniai lyderiai Associated Press naujienų agentūrai teigė, jog ginkluoti Houthi sukilėliai paleido ugnį į pasienio regioną iš Jemeno pusės.

Pasienio zona yra tapusi vienu iš „karštųjų taškų“ susidūrimuose tarp Saudų ir Houthis dėl Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos rengiamos oro kampanijos prieš sukilėlius Jemene.

„Tai yra didžiulis šio karo plitimo mastas,“ – sakė Al Jazeeros korespondetas Mohamedas Valas, pranešantis iš Saudų sostinės Rijado. „Iki šiol mes matėme išpuolius, nukreiptus į karius prie sienos, bet ne pačiame mieste.“

Jis taip pat pareiškė, jog pastarasis išpuolis komplikuoja Saudų kariuomenės darbą, kuri dabar susidūrė su sienos apsaugos klausimu, kol, tame tarpe, rengia oro atakas Jemene.

Praėjusį ketvirtadienį, per susirėmimus prie sienos, žuvo trys Saudų kariai bei daugybė sukilėlių.

Naujausias smurto proveržis sekė po to, kai Saudų karalius Salmanas, po susitikimo su Persų įlankos lyderiais, paskelbė apie centro, palengvinančio koordinuojant operacijas Jemene, įsteigimą. Jis taip pat pakvietė prie minėtojo centro prisijungti Jungtines Tautas.

„Tikimės, kad Jungtinės Tautos efektyviai prisidės prie to, kam šis centras skirtas – tame tarpe koordinuojant visus humanitarinius ir pagalbos darbus, kuriuos vykdytų šalys palaikančios Persijos įlankos iniciatyvą, skirtus Jemeno žmonėms,“ – sakė Salmanas per savo sakytą kalbą Rijade.

Pirmadienį Saudų užsienio reikalų ministras Adelis al-Džubeiras teigė, kad šalis svarsto laikinai nutraukti koalicijos rengiamas oro atakas prieš Houthis, jog būtų pristatomos pagalbos priemonės nukentėjusiesiems.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Džonas Keris atvyks į Rijadą bei susitiks su Saudų vyriausybės lyderiais gegužės 6 arba 7 dienomis, kad aptartų laikiną karinių veiksmų sustabdymą, idant, per tą laiką, būtų suteikta humanitarinė pagalba.

Jungtinės Tautos pakartotinai perspėjo, jog Jemenas susiduria su didžiule humanitarine krize, tad prašo laikinai sustabdyti konfliktą, kadangi pagalbos įstaigoms desperatiškai reikia tam tikrų atsargų, kaip pvz.: kuro, kad veiktų tokie infrastruktūriniai objektai, kaip ligoninės. Vandens tiekimo, sveikatos priežiūros ir telekomunikacijos paslaugos dėl ryškaus kuro trūkumo yra ant subyrėjimo ribos.

Nuo kovo 19 dienos, Jemene, vykdomų kovos veiksmų, žuvo mažiausiai 1,2 tūkst. žmonių, dar tūkstančiai sužeistų, o mažiausiai 300 tūkst. apleido savo namus.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/cloneofcloneofcoalition-considers-yemen-humanita-150506052308407.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s