Jemenas prašo užsienio sausumos pajėgų įsikišimo

hhhReuters skelbia, jog Jemeno vyriausybė nusiuntė laišką Jungtinėms Tautoms (JT) prašydama skubiai įsikišti sausumos pajėgoms, idant būtų apsaugota tauta. Adeno ir Taizo miestai, kuriuose vyksta kovos, anti-Houthi pajėgoms kelia didžiausią susirūpinimą.

„Mes raginame tarptautinę bendruomenę skubiai įvesti sausumos pajėgas, kad apsaugotų Jemeną, o ypač Adeną ir Taizą,“ – rašoma Kaledo Alyemanio, JT ambasadoriaus Jemene, laiške, adresuotame JT saugumo tarybai.

Laiške taip pat prašoma žmogaus teisių grupių užprotokoluoti šiurkščius pažeidimus, nukreiptus prieš beginklius gyventojus. Dėl civilių mirčių kaltinami Šiitų Houthi sukilėliai.

Panašus dokumentas, informuojantis JT Saugumo Tarybą, kad Jemenas prašo karinės pagalbos iš Persų įlankos Arabų valstybių, buvo nusiųstas JT dieną prieš Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos pradėtas vykdyti atakas iš oro (kovo 24 dieną), nukreiptas prieš Houthis.

Nepaisant balandžio 21 dieną pasibaigusios pirmos Saudų koalicijos karinės kampanijos etapo, kovos Jemene ir toliau vyksta. Antrajame etape buvo teigiama, kad bus susikoncentruota ties diplomatija neatmetant naujų oro atakų galimybių.

Trečiadienį Jemene, dėl kovų, žuvo mažiausiai 120 žmonių. Dauguma jų buvo civiliai. Mažiausiai 40 iš minėtojo skaičiaus žuvo bandydami pabėgti laivu iš šalies pietuose esančio uostamiesčio Adeno. Viename pranešime teigiama, jog į laivą pataikė Houthi artilerijos sviediniai.

Kitame pranešime skelbiama, jog dėl 21 civilio žūties šiaurės vakarų provincijoje, Sadoje, atsakingi koalicijos vykdomi oro reidai. Minėtoji provincija, besiribojanti su Saudo Arabijos siena, žinoma, kaip vieta, kur koncentruojasi Houthi stipriausios pozicijos.

Didžioji dalis kovų šiuo metu vyksta Adeno miesto Taiwahio rajone. Būtent ten Houthi pajėgos yra pažengusios į priekį.

Pasak Pasaulio Sveikatos Organizacijos, tarp kovo 19 ir balandžio 27 dienos, žuvo kažkur 1250 žmonių, o 5044 buvo sužeisti. Visgi, vietiniai skaičiavimai rodo, kad nukentėjusiųjų ir žuvusiųjų skaičiai yra žymiai didesni.

Šaltiniai:
http://rt.com/news/256309-yemen-un-letter-intervention/
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/150506132213938.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s