Jemenas: dingo vienas iš Maroko F-16 naikintuvų

JemenasMaroko karališkosios ginkluotosios pajėgos savo paskelbtame pranešime informavo, jog pradingo vienas iš F-16 naikintuvų, dalyvavusių Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos bombardavimuose Jemene.

Marokas savo palaikymą Saudams išreiškė nuo pat karinės operacijos pradžios (kovo mėnesį) bei savo F-16 naikintuvus dislokavo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pirmadienį pranešė Reuters naujienų agentūra.

„Vienas iš karališkųjų ginkluotųjų pajėgų F-16 naikintuvų Saudo Arabijos vadovaujamoje koalicijoje, siekiančioje atstatyti legitimaciją Jemene, dingo sekmadienį – 18 val. vietos laiku,“ – cituoja pranešimą Maroko naujienų agentūra MAP.

Antrojo naikintuvo pilotas, esantis tame pačiame eskadrone, nepastebėjo ar pilotas katapultavosi. Kol kas vyksta tyrimas.

Remiama Jungtinių Valstijų, koalicija vykdė oro reidus prieš Houthi kovotojus nuo kovo 26 dienos, praėjusius beveik mėnesiui po to, kai sukilėliai nuvertė prezidento Abd-Rabbu Mansūro Hadi vyriausybę.

Hadi, palaikomas Vakarų, pabėgo į Saudo Arabiją vasario mėnesį bei paprašė regioninių sąjungininkų įsikišimo pašalinant Houthis, kurie perėmė šalies kontrolę kartu su buvusiam prezidentui Ali Abdula Salehui lojaliomis pajėgomis.

Minėtasis incidentas sekmadienio vakarą įvyko praėjus keletui valandų po Saleho oficialaus pranešimo apie sudarytą aljansą su Houthi kovotojais. Tai buvo paskelbta po Arabų koalicijos įvykdytų dviejų atakų iš oro, nukreiptų į jo namus, sostinėje Sanoje.

Ali Abdula Salehui, kuris buvo priverstas pasitraukti iš prezidento posto, po trijų dešimtmečių valdymo laikotarpio, 2012 metais dėl masinių šalyje vykusių protestų, per vykusias atakas pavyko ištrūkti nesužeistam.

Buvęs prezidentas, kaltinamas veikiantis išvien su Houthi kovotojais, vėliau, tądien, adresuojant minėtiesiems sukilėliams, pareiškė: „Turėtumėte ir toliau nešiotis ginklus bei būti pasiruošę paaukoti savo gyvybes prieš šias karines atakas.“

Po to jis pasisakė apie Arabų koalicijos vykdomus karinius veiksmus: „Šią agresiją galiu apibūdinti kaip bailumo aktą. Jeigu esate pakankamai drąsūs, tuomet ateikite ir stokite tiesiai prieš mus mūšio lauke, ateikit ir mes jus sutiksim. Bombardavimai iš raketų ir naikintuvų neleis jums pasiekti nei vieno iš jūsų tikslų.“

Reikia pastebėti, kad tokie Saleho komentarai pasirodė po Houthi kovotojų pranešimo, jog jie „pozityviai“ susitvarkys su bet kokiais veiksmais, sukeliančiais kančią Jemeno žmonėms.

Tokia deklaracija įžvelgiama kaip ženklas, jog jie gali sutikti su Saudo Arabijos siūlomom 5 dienų humanitarinėm paliaubom.

Houthis politinė taryba sekmadienį pareiškė, kad norėtų, jog humanitarinė pagalba Jemeno žmonėms būtų suteikta kaip įmanoma greičiau.

Šaltiniai iš Houthis Al Jazeerai sakė niekada nesutiksiantys rengti derybas Rijade ar kurioje nors kitoje šalyje, susijusioje su Arabų koalicija.

Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras Adelas al-Džubeiras pateikė penkių dienų humanitarinių paliaubų pasiūlymą ketvirtadienį, tačiau jame numatė vieną sąlygą – Houthis taip pat turi sustabdyti kovinius veiksmus.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/moroccan-f16-missing-yemen-150511001419078.html#

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s