Islamo valstybės lyderis kviečia prisijungti prie kovos Sirijoje ir Irake

ISIrako ir Levanto Islamo valstybė (ISIL) paskelbė garso įrašą, kuriame, kaip manoma, jos lyderis Abu Bakr al-Bagdadis kviečia palaikančius Islamo valstybę (IS) iš viso pasaulio prisijungti prie kovos Sirijoje ir Irake arba griebtis ginklo ten, kur gyvena.

Jeigu pasitvirtins, kad garso įraše girdimas Bagdadžio balsas, tuomet tai bus jo pirmasis pranešimas nuo to laiko, kai buvo skelbiama, jog pastarasis, kiek anksčiau, šiais metais, buvo sužeistas Irake.

Kai kurie analitikai teigė, kad Bagdadis daugiau nebevadovauja IS, o dar kiti buvo pareiškę, jog jis mirė.

Garso įraše Irako ir Levanto valstybės lyderis sako: „Nėra jokios pateisinamos priežasties nei vienam musulmonui dėl neatvykimo į Islamo valstybę… Prisijungimas (prie vykstančios kovos) yra kiekvieno musulmono pareiga. Mes kviečiame jus prisijungti arba turėti ginklus (kovai), kad ir kur bebūtumėte.“

Pranešime Bagdadis Saudo Arabijos vadovams, kuriuos jis laiko priešais, teigia, jog „jų pabaiga arti“ bei prideda, kad Persijos įlankos valdovai pajuto grėsmę dėl išaugusio jo grupės populiarumo tarp musulmonų Sunitų.

Įraše taip pat užsimenama ir apie Saudo Arabijos vadovaujamos Arabų koalicijos operaciją Jemene prieš Šiitų Houthis sukilėlius.

„Jie prarado savo, taip vadinamą, legitimaciją… Jie pajuto, jog jų šeimininkai, krikščionys ir žydai, iškeitė juos į Rafedą (menkinantis Šiitų terminas). Tada jie pradėjo rengti taip vadinamą karą prieš Rafedą Jemene,“ – kalbėjo IS lyderis.

„Jie tvirtina, kad gina Sunitus… Jie meluoja. Tai yra desperatiškas bandymas atgrasyti musulmonus nuo prisijungimo prie Islamo valstybės… (nes) ji juos gina. O tai baugina Salulo sūnūs (menkinantis Saudo Arabijos valdovus terminas).“

Grupuotė visus jiems opozicionuojančius laiko netikinčiaisiais.

IS patyrė pralaimėjimų Irake, kuomet Irako pajėgos, tame tarpe ir Šiitų nereguliariosios kariuomenės, atsikovojo Tikrito miestą. Tai buvo pirmasis didžiulis kontra puolimas nuo to laiko, kai praėjusiais metais IS stebėtinai greitai užėmė didžiulius teritorijos plotus.

Visgi, kovotojai sudavė atsakomuosius smūgius naftą gaminančiame Baidži mieste ir vakarinėje provincijoje Anbare, kur toks žingsnis lėmė, jog provincijos sostinę Ramadį buvo priversti palikti tūkstančiai žmonių.

Bagdadis, palikusius Ramadį, ragino sugrįžti sakydamas: „Jūs esate mūsų žmonės, mes jus ginsime… Mes norime jus apsaugoti.“

Jungtinėms Valstijoms koordinuojant atakas iš oro, nukreiptas į IS užimamas pozicijas, buvo pasirodę pranešimai, kad Bagdadis stipriai sužeistas ir perleido vadovavimą pavaduotojui.

IS lyderis, nuo to laiko, kai 2014 metų birželį paskelbė kalifatą, paskelbė tik keletą garso įrašų, o pasirodė tik viename vaizdo įraše – po to, kai praeitais metais buvo užimtas Irako miestas Mosulas.

Jis buvo nufilmuotas, kartu su priekinėje eilėje sėdinčiais keliais karo vadais, sakantis pamokslą vienoje iš miesto mečečių.

Visgi, IS kovotojai Reuters naujienų agentūrai sakė, jog jie dažnai jį matydavo mūšio laukuose – vadovaujant kovai arba atliekant kareivių patikrą. Bagdadis buvo sužeistas praeitų metų mūšyje, vykusiame Sirijoje.

Savo pranešimo pabaigoje kalifas išreiškė pagarbą IS šalininkams keliose šalyse, tame tarpe ir Egipte: „Jūs – Islamo valstybės kariai, laikykitės tvirtai… Jūsų priešas (Šiitai) yra nualintas, ir šiandien yra daug silpnesnis, nei buvo vakar. Jis ir toliau tampa vis silpnesnis ir silpnesnis, o jūs stipresni.“

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/isil-releases-audio-baghdadi-issuing-call-arms-150514225906126.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s