Saudo Arabija šiais metais jau nukirsdino 84 žmones

Saudo-ArabijaSaudo Arabijoje, pakistanietis, nuteistas mirties bausme už narkotikų kontrabandą, buvo nukirsdintas, skelbiama AFP naujienų agentūros pranešimuose. Tai jau 84 Saudo Arabijoje įvykdyta mirties bausmė nuo šių metų pradžios, o tai yra maždaug tiek pat, kiek buvo įvykdyta per visus 2014 metus.

Iftikharas Ahmedas Mohamedas Anajatas buvo pripažintas kaltu už mėginimą pervežti heroiną į Persijos įlankos karalystę. Jis narkotikus gabeno balionuose, esančiuose jo skrandyje.

Vyrui galva buvo nukirsta sekmadienį – prie Raudonosios jūros esančiame Džidos mieste.

Mirties bausmės aktas buvo įvykdytas dieną po to, kai buvo įvykdyta egzekucija tarnaitei iš Indonezijos – Karni Bt. Medi Tarsim, kuri buvo apkaltinta nužudžiusi savo darbdavio ketverių metų vaiką.

Kiek anksčiau, šią savaitę, kita tarnaitė iš Indonezijos – Siti Zainab, buvo nukirsdinta nepaisant pareiškimų, jog ji sirgo psichikos liga.

Nuo to laiko, kuomet po Saudo Arabijos karaliaus Abdula mirties 2015 metų sausio 15 dieną, sostą perėmė karalius Salmanas, egzekucijos, tame tarpe ir užsienio piliečių, ženkliai padidėjo, taip sukeldamos susirūpinimą tarptautinei bendruomenei.

Narkotikų gabenimas, išprievartavimai, žmogžudystės, atsimetimas nuo religijos ir ginkluoti apiplėšimai – už visus šiuos nusikaltimus, remiantis Šarijos teise – praktikuojama Saudo Arabijoje, yra skiriama mirties bausmė.

Saudų valdžios pareigūnai tvirtina, kad nukirsdinimai reikalingi tam, kad būtų pademonstruotas šalies įsipareigojimas „saugumo palaikymui ir teisingumo vykdymui“, o taipogi siekiant atgrasyti žmones nuo nusikalstamų veikų.

Dėl šios priežasties egzekucijos dažnai yra rengiamos viešose vietose.

Sausį vienas egzekucijos vaizdo įrašas buvo patalpintas internete. Jame, vidury kelio, buvo matoma atskirta nuo kūno moters galva.

Saudų oficialūs asmenys komentuodami incidentą teigė, jog vienintelis pažeidimas per egzekuciją buvo neteisėtas jos filmavimas. CNN žinių kanalui jie pareiškė, kad filmavęs asmuo yra suimtas ir laukia teismo.

Saudo Arabijos teisinė sistema yra stipriai kritikuojama žmogaus teisių stebėtojų, kurie kartu su Amnesty International monarchiją klasifikuoja kaip vieną iš trijų didžiausių egzekucijų vykdytojų pasaulyje.

2014 metais šalyje buvo nukirsdinti 87 žmonės. Pusė iš šių egzekucijų įvykdyta dėl mirties nesukėlusių nusižengimų.

Šaltinis:
http://rt.com/news/259445-saudi-arabia-beheading-execution/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s