JAV sudarė naujus ginkluotės tiekimo kontraktus su Izraeliu ir Saudo Arabija

saudi-israelPentagonas paskelbė apie naujus milijardus dolerių siekiančius ginkluotės kontraktus su Izraeliu ir Saudo Arabija, vienais svarbiausių sąjungininkų Viduriniuosiuose Rytuose. Abi šalys yra „paskendusios iki ausų“ kariniuose konfliktuose, destabilizuojančiuose vietos regioną.

Pasiektas beveik 1,9 mlrd. (tiksli suma – 1,879 mlrd. dol.) dolerių susitarimas su Izraeliu, kaip leidžiama suprasti, apima tokius pristatomos amunicijos kiekius: maždaug 3 tūkst. Hellfire tiksliųjų raketų; 250 AIM-120C priešakinių vidutinio nuotolio oras-oras raketų; 4,1 tūkst. GBU-39 mažo diametro bombų; 50 BLU-113 bunkeriams griauti skirtų bombų.

Į užsakymą taip pat įeina 14,5 tūkst. Joint Direct Attack Munitions (JDAM) įrangos komplektų, sukurtų remiantis GPS technologija, kurie laisvai krentančias bombas paverčia koreguojama amunicija. Toks GPS ryšys apima maždaug 28 km spindulį. JDAM įranga aprūpintos bombos sveria nuo 227 kg iki 907 kg.

Taip pat bus įsigytos įvairios Paveway lazeriu valdomos bombos. Šiose bombose yra įtaisyta pusiau aktyvi lazerinė sistema, padedanti pataikyti į nustatytą taikinį didesniu tikslumu. Surinkti duomenys iš Vietnamo rodo, jog lazeriu valdomos bombos pataikė tiksliai į taikinius arti 50 proc., kai, tuo tarpu, nevaldomos bombos vos 5,5 proc.

Izraelio žiniasklaida minėtąjį sandėrį laiko kaip „kompensaciją“ dėl JAV ir Irano draugiškų santykių atkūrimo, kuriais Vašingtonas siekia sukontroliuoti Teherano branduolinę programą.

Tel Avivas stipriai kritikuoja Vašingtoną dėl pastarojo priimto sprendimo tariantis dėl branduolinio susitarimo su Teheranu sudarymo, o pats Izraelis tiesiog demonstratyviai bando parodyti „pasiliekantis teisę“ diriguoti vienašališkoms oro atakoms prieš Iraną.

„Šios amunicijos pardavimas suteiks Izraeliui galimybę sustiprinti savo gynybinius poreikius,“ – teigė Jungtinių Valstijų Gynybos Saugumo Kooperacijos agentūra, bei prideda, jog naujasis sudarytas kontraktas yra skirtas „papildyti“ Izraelio arsenalą netiekiant šaliai jokios kitos naujausios rūšies ginkluotės.

2014 metų lapkritį buvo pranešta, kad Pentagonas ruošiasi Izraelį aprūpinti 3 tūkst. tikslaus pataikymo bombų, panašių į tas, kurios praėjusią vasarą naudotos Izraelio oro pajėgų Gazoje, kur buvo numesta maždaug 100 tonų bombų.

Pasak AFP, pagrindiniai sutarties rangovai, vykdysiantys su Izraeliu sudarytą ginklų sandėrį yra: Boeing, Ellwood National Forge, General Dynamics, Lockheed Martin ir Raytheon Missile Systems.

Kas dėl Saudo Arabijos, tai viena didžiausių Amerikos ginklų pirkėjų, norinti įsigyti 10 Seahawk MH-60R sraigtasparnių, kartu su radarais, navigacinėmis sistemomis ir 38 Hellfire raketomis.

JAV Kongreso mokslinių tyrimų tarnyba skelbia, kad tarp 2010 ir 2014 metų Rijadas Amerikietiškai ginkluotei išleido 90 mlrd. dolerių.

Sraigtasparniais Saudus aprūpins Sikorsky Aircraft korporacija, o su jais susijusiais įrenginiais – Lockheed Martin.

Jungtinių Valstijų administracija apie ginkluotės pardavimą užsienio vyriausybėms privalo pranešti Kongresui prieš 30 dienų, kadangi įstatymų leidėjai turi teisę blokuoti arba daryti pataisas tokiuose susitarimuose.

Tiek Izraelis, tiek Saudo Arabija pastaruoju metu rengė puolamąsias operacijas prieš savo teritorinius kaimynus.

Per praėjusią vasarą 50 dienų vykdytą karinę kampaniją Gazoje, kur Izraelis aktyviai naudojo savo oro pajėgas, žuvo daugiau nei 2,1 tūkst. palestiniečių. Didžioji žuvusiųjų dalis buvo neginkluoti civiliai.

Izraelis taip pat reguliariai vykdo oro atakas, nukreiptas į kaimyninę Sirijos teritoriją.

Neskaitant daugybinių oro atakų prieš Sirijos armijos karinius objektus, Damaskas yra apkaltinęs Izraelį suteikiant pagalbą iš oro ginkluotosioms teroristinėms Sirijos grupuotėms.

Tuo tarpu Saudo Arabija inicijavo ir vadovauja oro atakoms kaimyninėje Jemeno teritorijoje, kur Houthi sukilėliai užgrobė valdžią iš jos išstumdami Rijado palaikomą Jemeno prezidentą.

Pasak Pasaulinės Sveikatos Organizacijos, skaičiuojant nuo kovo pabaigos, kuomet buvo pradėtos oro atakos ir įvesta Jemeno karinio jūrų laivyno blokada, žuvo mažiausiai 1,250 tūkst. žmonių, o daugiau nei 5 tūkst. buvo sužeisti. Visgi, vietiniai skaičiavimai rodo, jog nukentėjusiųjų skaičiai yra žymiai didesni.

Šaltinis:
http://rt.com/news/260661-us-sell-arms-israel-saudi/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s