Po Palmyros užgrobimo – šimtai žuvusiųjų

palmyraPranešama, jog Irako ir Levanto Islamo valstybės (IS) grupuotė, po to, kai praėjusią savaitę užėmė antikinį Palmyros miestą, nužudė šimtus žmonių.

Sirijos valstybinė televizija pranešė, jog IS, skaičiuojant nuo trečiadienio, nužudė maždaug 400 civilių gyventojų. Tuo tarpu aktyvistai, esantys Palmyroje, teigia, kad IS kovotojai gaudė prezidento Bašaro al-Asado karius ir jam lojalius asmenis, bei jų nužudė kažkur ligi 300.

Naseras iš Palmyros žiniasklaidos centro (monitoringo grupės) Al Jazeerai sakė, jog didžioji nužudytųjų dalis buvo vyriausybės kariai, kurie buvo paimti į nelaisvę, kuomet IS perėmė miesto kontrolę.

„Šabiba (terminas, apibūdinantis Sirijos vyriausybės nereguliariąsias kariuomenes bei palaikančius jos santvarką), tame tarpe vyrai ir moterys, buvo tie, į kuriuos buvo nusitaikyta ir kurie buvo nužudyti,“ – sakė jis.

IS, savo naudojamame Facebook puslapyje skelbiant pranešimus, patalpino 20 Sirijos sugautų uniformuotų karių Palmyroje nuotrauką.

Naseras taip pat teigė, jog Palmyra yra apsiausta IS kovotojų, kurie neleidžia civiliams išvykti arba atvykti į miestą. Be to, svarbiausios mieste tiekiamos paslaugos yra nutrauktos.

„Vanduo, elektra ir telefoninis ryšys yra atjungti,“ – pridūrė Naseras.

Tuo tarpu Sirijos kariuomenė dislokavo savo karius teritorijose, esančiose netoli Palmyros, akivaizdžiai ruošdamasi kontratakai, idant atsikovotų miestą.

Vietos aktyvistai teigia, kad vyriausybės koviniai reaktyviniai lėktuvai surengė daugiau nei 10 atakų mieste pirmadienio rytą, ko pasekoje – daug nukentėjusiųjų.

Talalas Barazis, Homso provincijos, į kurią įeina ir Palmyra, gubernatorius, Associated Press naujienų agentūrai sekmadienį sakė, jog kariuomenė kovojo su IS nariais netoli esančioje vietovėje, vadinamojoje Džizlu.

Barazis patvirtino apie vyriausybės pajėgų planus surengti kontra išpuolį prieš IS kovotojus Palmyroje.

„Yra planai, bet mes nežinome kada išmuš valanda, kuomet kariuomenė imsis veiksmų Palmyroje,“ – sakė Bazaris.

Palmyros užgrobimas sukėlė nerimą dėl to, jog IS gali bandyti sunaikinti Viduriniųjų Rytų vieną įspūdingiausių archeologinių vietų – 2 tūkst. metų senumo Romėniškos epochos miestą, esantį Palmyros pakraštyje, kadangi pastarieji sunaikino kitas panašaus pobūdžio vietas Sirijoje ir Irake.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/killed-palmyra-isil-takeover-150524154347733.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s