Islamo valstybės kovotojai padegė Baidži naftos gamyklą

Baiji oil refineryIrako ir Levanto Islamo valstybės (IS) kovotojų grupė padegė didžiąją dalį Irako didžiausios Baidži naftos perdirbimo gamyklos, idant sutrukdytų Irako saugumo pajėgoms skverbtis į priekį.

Pirmadienį buvo galima matyti, kaip juodi dūmų kamuoliai kilo iš Baidži komplekso vietų. Toks vaizdas buvo regimas dėl to, jog Irako armija, palaikoma Šiitų kariuomenių, pasistūmėjo į priekį ir atsidūrė per du kilometrus nuo gamyklos, esančios maždaug už 200 km į šiaurę nuo Bagdado.

Skelbiama, jog Irako kariai penktadienį perėmė strateginę Baidži vietos kontrolę – atlaisvino kelią į naftos perdirbimo gamyklą, kur pastaruosius keletą mėnesių buvo kovojama su IS.

Pulkininkas Manas al-Saydis, esantis antrosios federalinės policijos brigados vadas, Al Jazeerai sakė: „Islamo valstybė (kalbama apie Baidži) užminavo tranšėjas, kareivines bei šalikelėse pridėjo bombų. Tikimės, kad mūsų pajėgos įveiks šias kliūtis. Šiuo metu priešas yra atsidūręs beviltiškoje situacijoje – prarado žmogiškuosius resursus ir apšaudymo galimybę, tad dabar bando taikyti įvairius metodus, kad sustabdytų mūsų žengimą į priekį.“

Baidži yra Irako didžiausia naftos perdirbimo gamykla, pagaminanti trečdalį šalies naftos produkcijos. Vyriausybė prarastų didelę dalį biudžeto pajamų, jeigu ten esanti įranga būtų sunaikinta.

IS užėmė Baidži miestą praėjusių metų birželį per staigų savo karinį progresą šiaurės Irake ir nuo to laiko jie apsupo naftos perdirbimo gamyklą bei sustabdė jos produkcijos gamybą.

Nepaisant mėnesius trukusių JAV ir jos sąjungininkų oro antpuolių, siekiant sustabdyti džihadistų plitimą, pastarieji ir toliau užiminėjo miestus ir miestelius tiek Irake, tiek kaimyninėje Sirijoje.

JAV administracija kritikavo Irako pajėgas nerodant jokio noro kovoti su IS, kuomet buvo prarastas Ramadžio miestas.

Jungtinės Valstijos išvedė savo karius iš Irako 2011 metų gruodį po to, kai nebuvo suteiktas imunitetas planams palikti kelis tūkstančius sudarančias karių pajėgas.

Pasak JAV armijos žurnalo Army Times, Jungtinės Valstijos nuo 2003 iki 2012 metų Irako armijos apmokymams išleido 8 mlrd. dolerių.

Remiantis Tarptautinio Žmonių Persikėlimo Stebėjimo Centro duomenimis, 2014 metais, po to, kai IS užėmė šiaurines Irako dalis, iš savo namų išvyko 2,2 mln. gyventojų.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/isil-fighters-set-iraq-baiji-oil-refinery-ablaze-150525122055089.html

Įrašo “Islamo valstybės kovotojai padegė Baidži naftos gamyklą” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Irako pajėgos kovoja dėl Baidži gamyklos atgavimo, taip pat buvo ekshumuoti 470 žmonių palaikai | Balsas tyruose...

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s