Irako pajėgos pradėjo puolamuosius veiksmus Anbare

anbarIrako pajėgos pradėjo kontra puolimą idant atsikovotų Anbaro provincijos teritorijas, kurias nesenai užgrobė Irako ir Levanto Islamo valstybės (IS) kovotojai.

Antradienį, oficialūs atstovai, esantys Anbare, Associated Press naujienų agentūrai pranešė apie oro atakas ir kovas ant žemės vakaruose ir pietuose nuo provincijos sostinės – Ramadžio miesto.

Šiitų dalinio atstovas AFP naujienų agentūrai sakė, jog Irako pajėgos apsupo Ramadį iš trijų pusių.

Tūkstančiai iš Irako pajėgų, kurias sudaro vyriausybės kariai ir kovotojai-sąjungininkai iš Šiitų kariuomenių, po Visuotinės Mobilizacijos Pajėgų vėliava, susibūrė prie Habanijos karinės bazės pasiruošimui kontratakuoti Ramadį, kuris buvo prarastas gegužės 17 dieną.

Al Jazeeros korespondentas Imranas Kanas, pranešantis naujienas iš Bagdado, teigė, kad kova dėl Ramadžio tikriausiai truks ilgai bei pridėjo, jog pagrindinių Anbaro kelių kontrolės perėmimas bus vienas pagrindinių tikslų.

„Atrodo, kad tai bus labai didelė operacija, vykdoma etapais, tame tarpe įtraukiant ir kai kuriuos pagrindinius kelius į Anbarą,“ – sakė Kanas.

Nuo to laiko, kuomet buvo prarastas Ramadis, Irakas ir JAV tarpusavyje apsikeitė kaltinimais dėl to, kas kaltas dėl nesugebėjimo išlaikyti provincijos sostinės kontrolės. Būtent Ramadis buvo vienas iš keleto miestų ir miestelių, išlikęs vyriausybės rankose pagrinde Sunitų dominuojamame Anbare.

„Irakiečiai turi išsikėlę labai didelį tikslą – įrodyti, jog jie gali atsiimti šią provinciją,“ – teigė Kanas.

Dauguma Anbaro bendruomenių lyderių išreiškė susirūpinimą, kad Šiitų dalinių įtraukimas į kovą gali sukelti sektantiškus nesutarimus provincijoje.

Dešimtys tūkstančių gyventojų pasitraukė iš Ramadžio per pastarąsias savaites, taip sukeldami humanitarinę krizę.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/iraq-forces-launch-anbar-counter-offensive-isil-150526082417369.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s