Irako pajėgos kovoja dėl Baidži gamyklos atgavimo, taip pat buvo ekshumuoti 470 žmonių palaikai

IrakasIrako pajėgos ir Šiitų daliniai įsitraukė į kovą dėl šalies didžiausios naftos perdirbimo gamyklos atkovojimo iš Irako ir Levanto Islamo valstybės (IS).

IS kontroliuoja dideles dalis Baidži naftos perdirbimo komplekso, esančio šiaurės Irake, kur yra dislokuota Irako policija, kariai ir elitinės specialiosios pajėgos.

Vienas iš Baidži esančių elitinių pajėgų narių teigė, jog jie bando perimti visą teritoriją.

„Su Hašid Šaabi (Šiitų dalinio pavadinimas) pagalba šturmavome pastatą, esantį Baidži naftos perdirbimo gamykloje, tad, kaip matote, mes jau esame gamyklos viduje. Dievui leidus, per ateinančias keletą valandų, mes atkovosime visą gamyklą, o su visagalio Dievo pagalba, ir teritoriją už jos,“ – sakė jis.

Pasak Hašid Šaabi, 50 kilometrų teritorija į pietus nuo Baidži, tame tarpe al-Hadžadžo kaimas ir al-Mazros kaimiškoji vietovė buvo atsiimtos.

Dėl Baidži gamyklos kontrolės kovos trunka jau mėnesius.

Irako vyriausybės pajėgos Baidži kompleksą buvo atkovojusios iš IS 2014 metų lapkritį. Po to vėl prarado jo kontrolę, o vėliau vėl jį atgavo šių metų balandžio mėnesį.

Gegužės mėnesio pradžioje IS vėl pasirodė prie išorinių gamyklos sienų ir lėtai skverbėsi į teritoriją.

Džihadistų grupuotės kovotojai pirmadienį padegė didelę dalį komplekso taip siekdami sukliudyti Irako saugumo pajėgų žengimui į priekį.

Irako armija su Šiitų daliniais įgydama persvarą atsidūrė ties dviem kilometrais nuo gamyklos, esančios už maždaug 200 kilometrų nuo Bagdado, bei pastebėjo dūmus.

Pulkininkas Manas al-Saydis, antrosios federalinės policijos brigados vadas, Al Jazeerai tądien sakė: „Islamo valstybė (kalbama apie Baidži) užminavo tranšėjas, kareivines bei šalikelėse pridėjo bombų. Tikimės, kad mūsų pajėgos įveiks šias kliūtis. Šiuo metu priešas yra atsidūręs beviltiškoje situacijoje – prarado žmogiškuosius resursus ir apšaudymo galimybę, tad dabar bando taikyti įvairius metodus, kad sustabdytų mūsų žengimą į priekį.“

Šį mėnesį vienas Pentagono atstovas pareiškė, kad gamykla yra nebeveikianti ir, jog šiuo metu pagrindinė jos reikšmė – išsidėstymas tarp kelio į Mosulą.

Mosule praėjusiais metais IS lyderis paskelbė kalifatą.

Tuo tarpu kitur, Irake, buvo ekshumuoti 470 žmonių palaikai, kuriems, pasak Irako sveikatos ministrės IS įvykdė mirties bausmę netoli Tikrito praėjusiais metais.

„Ekshumavome 470 aukų iš Speicher (Irako oro pajėgų akademijos) stovyklos kūnus iš laidojimo vietų Tikrite,“ – sakė ministrė Adila Hamud ketvirtadienį Bagdade, nurodydama netoliese esančią karinę bazę.

2014 metų birželį, ginkluoti vyrai – priklausantys, arba buvę IS sąjungininkais, pagrobė šimtus jaunų, daugiausia Šiitų, rekrutų (dauguma jų buvo neginkluoti) iš Speicher bazės, esančios prie pat Tikrito.

Vėliau jie, vienas po kito, buvo nužudyti keliose skirtingose vietose.

Tai buvo viena žiauriausių masinių žmogžudysčių, kada nors įvykdytų Islamo valstybės – 1,7 tūkst. aukų.

Kai kurie žuvusiųjų kūnai buvo sumesti į Tigro upę, o kiti paskubomis buvo užkasti. Šios masinės kapavietės buvo atrastos po to, kai vyriausybės ir jų sąjungininkų pajėgos atsikovojo Tikritą iš IS prieš maždaug du mėnesius.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/iraq-army-troops-shia-units-militias-beiji-refinery-150528174047409.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s