Irakas: Islamo valstybė iš Anbaro ir Dijalos provincijų pagrobė 500 vaikų

Irako provincijosIrako vietos ir saugumo pareigūnai teigia, jog Islamo valstybės (IS) grupė pagrobė 500 vaikų iš dviejų Irako provincijų.

Farhanas Mohamedas, Irako Anbaro provincijos tarybos narys, šeštadienį pranešė, jog per daugiau, nei savaitės laiko tarpą, IS ekstremistai surengė keletą reidų al-Rutbaho, al-Qa‘imo, Anaho ir Rawos miestuose, bei pagrobė 400 vaikų.

Mohamedas taip pat teigė, kad pagrobtieji buvo nugabenti į IS bazes, esančias kitur Irake bei kaimyninėje Sirijoje, ir yra treniruojami vykdyti teroristinius aktus.

Tuo tarpu Irako rytinės Dijalos provincijos policijos vadas, generolas leitenantas Kasimas al-Saidis pranešė, jog IS kovotojai minėtoje provincijoje pagrobė kažkur apie šimtą vaikų, kuriuos panaudos kaip sprogdintojus.

Panašus IS veiksmas buvo įvykęs balandžio mėnesį. Tada IS šturmavo eilę mokyklų Mosulo miesto al-Kajaro, al-Šubos, Badušo ir al-Baadžo rajonuose ir pagrobė apie 120 mokinių. Vaikus ištikęs likimas ir buvimo vietos nėra žinomos.

IS teroristai yra įvykdę eilę žiaurių nusikaltimų. Be to, jie, per savo rengiamus antpuolius Irake, terorizuoja visas bendruomenes – Šiitus, Sunitus, Kurdus ir Krikščionis.

Irako armijos karinių dalinių kariai ir savanoriai kovotojai vykdo bendras operacijas, idant išlaisvintų IS užimamus šalies regionus.

Šaltinis:
http://www.presstv.com/Detail/2015/05/31/413611/Iraq-ISIL-abduction-children-Anbar-Diyala

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s