Dar vienas Šiitų kariuomenės narių siautėjimas Irake

anbarVaizdo įrašas, kuriame galima matyti Šiitų karių žiaurumo apraiškas Anbaro provincijoje, paplito Irako socialinės medijos tinkluose.

Nufilmuotame epizode figūruoja asmenys, priklausantys provyriausybinei Imam Ali brigadai, bei virš laužo esantis žmogaus kūnas, kuris buvo apkaltintas priklausymu Irako ir Levanto Islamo valstybės (IS) grupuotei.

Mažiausiai vienas iš ginkluotųjų vyrų vilkėjo uniformą su Visuotinio Mobilizacijos Fronto (provyriausybinės koalicijos nereguliariosios kariuomenės, susiformavusios po to, kai praeitais metais dideliu mastu iškilo IS) emblema.

Vaizdo įraše, kuris, kaip manoma, nufilmuotas netoli al-Karmos miesto, esančio maždaug už 60 km į vakarus nuo Bagdado, matomi vyrai, besijuokiantys ir besityčiojantys iš degančio kūno.

Minėtame epizode girdima, kaip vienas nereguliariosios kariuomenės narys, vilkintis civilinę aprangą, teigia, kad žuvusysis buvo IS narys.

„Mes juos sumalsim į miltus,“ – sako vienas iš kovotojų.

„Tai yra IS kovotojai, žiūrėkit, kas jiems nutinka,“ – pareiškė kitas, užsimaskavęs, vyras.

Nėra žinoma, ar deginamas asmuo buvo gyvas, kai jį padegė.

Kaltinimų priešistorė

Irako provyriausybinės kariuomenės, per rengiamą kampaniją dėl prarastų teritorijų IS atgavimo, buvo kaltinamos eile vykdomų žmogaus teisių pažeidimų.

Kovo mėnesį Arabų internetiniuose portaluose išplito vaizdas, kuriame matoma, kaip Irake Šiitų kariuomenės narys nukirsdina Sunitų piemenį.

Tą patį mėnesį, po to, kai Irako pajėgos atsikovojo didelę dalį Salahudino provincijos iš IS, pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip Sunitų civiliui smogiama į galvą su kirviu. Taip pat buvo girdimi Šiitų religiniai šūkiai bei garbinamos aukos iš ankstesnių IS vykdytų skerdynių.

„Tai skiriama didvyriškiems kankiniams, kurių netekome Speicher stovykloje,“ – girdimas vieno iš vyrų balsas bei minimas atvejis, kuomet 2014 metų birželio mėnesį karinėje bazėje, esančioje netoli Tikrito, IS išžudė šimtus pabėgti bandančių Irako karių.

Žmogaus Teisių Stebėtojų organizacija ragino Irako vyriausybę imtis daugiau veiksmų, siekiant apsaugoti civilius gyventojus nuo nereguliariųjų kariuomenių keršto išpuolių prieš juos.

„Kovojančios pusės Irake privalo apsaugoti civilius, sugautus mūšių metu, nuo apiplėšimų arba keršto motyvų turinčių žudymų,“ – sakė Džo Storkas, Žmogaus Teisių Stebėtojų grupės atstovas ir direktorius Viduriniuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje.

Visuotinės Mobilizacijos Pajėgos buvo suformuotos po to, kai Irako vyriausiasis Šiitų religinis lyderis – ajatola Ali al-Sistanis, atskaitingas Irako vyriausybei, pakvietė ginkluotis.

Sistanis pasmerkė nereguliariųjų kariuomenių įvykdytus žmogaus teisių pažeidimus.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/video-purports-show-militia-atrocity-iraq-150531150815036.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s