Gegužė – kol kas vienas kruviniausių mėnesių šiais metais Sirijoje

Sirija16,657 žmonės, iš jų 1,285 tūkst. civilių, žuvo šį, gegužės, mėnesį Sirijoje. Tai kol kas vienas kruviniausių mėnesių šalyje šiais metais, kuriame užsienio valstybių palaikomi kovotojai siekia nuversti prezidento Bašaro al-Asado vyriausybę, skelbia Sirijos Žmogaus Teisių Stebėtojų organizacija (SOHR).

SOHR savo paskelbtame pranešime paminėjo, kad tarp minėtųjų civilių aukų yra 236 vaikai ir 186 moterys.

Pasak organizacijos, žuvusiųjų skaičius rodo, jog aukų mastas padidėjo daugiau nei 2 tūkst. – beveik 30 procentų, lyginant su balandžio mėnesiu, kuomet žuvo 4,458 tūkst. žmonių.

Pranešime nurodoma, kad „sukilėliai ir Kurdų kovotojai“ gegužę nužudė 793 asmenis, tuo tarpu teroristai, susidedantys iš tokių grupių, kaip Irako ir Levanto Islamo valstybė (IS) ir su al-Qaeda siejamas al-Nusros Frontas, pasiglemžė 2,109 tūkst. gyvybių.

Taip pat skelbiama, jog IS nužudė 197 civilius ir 104 kovotojus, tačiau detaliau, iš kur gauti tokie skaičiai, informacijos nebuvo pateikta.

SOHR apytikriai paskaičiavo, kad per mėnesį žuvo virš 2 tūkst. provyriausybinių pajėgų narių bei virš 200, ne Sirų, vyriausybę palaikančių kovotojų.

Sirijoje pilietinis karas prasidėjo 2011 metų kovo mėnesį, Vakarams bei jų regioniniams sąjungininkams, tame tarpe Saudo Arabijai, Turkijai ir Katarui, remiant sukilėlių vykdomą karinę kampaniją.

Nuo prasidėjusios krizės minėtoje Arabų šalyje, jau žuvo mažiausiai 222 tūkst. žmonių.

Šaltinis:

http://presstv.ir/Detail/2015/06/02/413927/Middle-East-Syria-ISIL-Syrian-Observatory-for-Human-Rights-Takfiris

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s