Islamo valstybė užėmė dalį Sirijos sukilėlių teritorijos

SirijaIrako ir Levanto Islamo valstybės (IS) grupuotė užėmė dar daugiau teritorijos iš Sirijos sukilėlių Alepo provincijoje, esančioje netoli Turkijos sienos.

Antradienį, įvykdytas IS poslinkis į priekį, kelia grėsmę nutraukti atsargų tiekimo linijas, kuriomis Sirijos sukilėlių grupuotės naudojasi kovoje tiek su IS, tiek su šalies vyriausybe.

Sirijos Žmogaus Teisių Stebėtojų organizacija (SOHR) tegia, jog sukilėlių grupės pasiuntė pastiprinimą, idant būtų atremti puolamieji veiksmai, lėmę keturių kaimų ir miesto, kurį anksčiau kontroliavo al-Qaedos atšaka – al-Nusros Frontas, praradimą IS kovotojams.

Vaizdo įraše, patalpintame YouTube internetinėje svetainėje, matoma, kaip IS kovotojai vaikštinėja, nesulaukdami jokio pasipriešinimo, Um al-Kuros mieste.

Antradienį pro-IS naujienų agentūra Aamaq paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matoma grupė kovotojų, užėmusių Um al-Kurą.

Taip pat rodomi marširuojančių kovotojų laukuose, netoli kaimo, vaizdai bei šaudymai į orą nuo pastato stogo.

„Ačiū Dievui, su Jo pagalba Islamo kalifato broliai užėmė keletą šiaurinių kaimų,“ – sako neidentifikuotas IS kovotojas. „Dievas leido mums lengvai pasiekti jų kaklus, ir mes sugebėjome užmušti 35. Tai, kas jų laukia, yra daug blogiau nei šitai.“

Valdžios parama

Aktyvistai praneša, jog iš kitų Alepo provincijos dalių, tokių kaip Hama ir Idlibas, kur sukilėliai nesenai užėmė plačias teritorijas iš vyriausybės pajėgų, buvo išsiųstas pastiprinimas.

IS teritorijų užėmimą įvykdė dieną po to, kai JAV Valstybės Departamento atstovė Marie Harf, pareiškė, jog valdžios organai gavo pranešimų, kad Sirijos prezidentui Bašarui al-Asadui lojalios pajėgos surengė oro atakas, taip padėdamos IS žengti į priekį.

„Mes senai pastebėjome, kad režimas vengia IS užimtų teritorijų ribų, o tai visiškai prieštarauja jų viešiems pareiškimams apie kovojimą su IS,“ – sakė Harf. „Jau senai sakėme, kad Bašaras Asadas prarado legitimaciją ir niekada nebus naudingas partneris kovoje su terorizmu nepaisant to, ką viešai deklaruotų.“

SOHR teigia, jog po pastarųjų pasiektų laimėjimų Homso provincijoje ir Alepe, IS, šiuo metu, kontroliuoja pusę Sirijos teritorijos.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/06/isil-seizes-territory-syria-rebels-aleppo-150602154413816.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s