al-Nusros Fronto lyderis nemato sprendimo galimybės kovoje su Islamo valstybe

al-nusra-frontAl-Qaedos atšakos Sirijoje – al-Nusros Fronto vadas Al Jazeerai pareiškė, kad nemato sprendimo galimybės konflikte su Irako ir Levanto Islamo valstybės (IS) grupuote.

„Nėra jokio galimo sprendimo tarp mūsų ir jų – tiek šiuo metu, tiek ateities perspektyvoje,“ – sakė Mohamedas al-Golanis antroje interviu dalyje, transliuotoje trečiadienį.

„Tikimės, kad jie atgailaus Dievui ir atgaus savo protą… Jeigu ne, tuomet nelieka nieko kito, kaip tik kovoti tarpusavyje.“

Nusros Frontas, lojalus al-Qaedai, bei IS, yra dvi galingiausios jėgos, kovojančios prieš vyriausybes pajėgas Sirijoje. Grupuotės kovoja viena priešais kitą nuo to laiko, kai 2013 metais susiskaldė – didžiąja dalimi dėl lyderių nepasidalijimo valdžia.

Golanis teigė, jog jo Sunitų musulmonų grupuotę sudaro apie 30 proc. kovotojų iš svetur, tame tarpe ir „nedidelis skaičius“ Amerikiečių. Jis taip pat paminėjo, jog į užsienietišką kovotojų kontingentą įeina Europiečiai bei daug Azijiečių, Rusų ir Čečėnų.

Į antrąjį interviu buvo įtraukta filmuota medžiaga, kurioje matoma: Nusros apmokymų stovykla, ginkluotė, vykstantys mokymai auditorijoje, taip pat kalėjimas ir maisto pakavimo procesas Fronto užgrobtoje teritorijoje.

Grupuotė pastarosiomis savaitėmis ženkliai pasistūmėjo šiaurės vakarų Sirijoje – užėmė Idlibo ir Džisr al-Šuguro miestus bei priartino savo karines grupes prie vyriausybės kontroliuojamų pakrantės vietovių, išsidėsčiusių į šiaurę nuo sostinės Damasko.

Transliuotas interviu, atrodo, buvo Nusros Fronto bandymas pavaizduoti save Arabų auditorijai, kaip Sirijos nacionalinį judėjimą.

Tai sukėlė svarstymus tarp Vakarų diplomatų, kurie al-Nusrą vis dar mato kaip pavojingą, bekompromisę grupuotę, kuri nėra aiškiai atskiriama nuo IS.

Pirmoje interviu dalyje Golanis aiškiai pasakė, kad gavo nurodymus iš al-Qaeda lyderio Aimano al-Zavahirio, kuris jam liepė koncentruotis ties Nusros kova Sirijoje. Visgi, šią savaitę jis išsisuko nuo klausimo, ar Nusra svarsto atsiskirti nuo al-Qaedos.

Frontas laikosi al-Qaedos griežto Islamo interpretavimo ir Šiitų musulmonų jėgą Irane laiko dideliu priešu.

Golanis teigė, kad Iranas, palaikantis Sirijos prezidentą Bašarą al-Asadą, kovai prieš ginkluotąsias Sirijos grupes naudojo tik atsargos kariuomenės karius.

Jis taip pat pabrėžė, jog Teheranas siuntė savo karo ekspertus, bet ne nacionalines karines pajėgas, į Siriją, bei pareiškė, kad Nusra yra pasiruošusi kovoti su Irano remiamomis grupuotėmis.

„Mes atkirsime Irano rankas mūsų regione, ir, kas dėl paties Irano, tai bus padaryta anų (šalies viduje),“ – sakė Fronto lyderis užsimindamas apie galimą Sunitų ir Kurdų mažumos sukilimą Šiitiškoje šalyje.

Be to, Golanis Al Jazeerai teigė, jog nestabilumo situaciją Viduriniuosiuose Rytuose sukūrė JAV.

„Jie sako, kad Iranas kontroliuoja Iraką, bet tiesa yra ta, kad Jungtinės Valstijos okupavo Iraką ir atidavė jį Iranui ant auksinės lėkštės.“

Ankstesniame interviu Golanis pareiškė, jog jo grupuotė neturi jokių intencijų, nukreiptų į Vakarus, nebent būtų išprovokuoti.

„Esame čia, kad įvykdytumėme vieną misiją – kovotumėme prieš režimą ir jo agentus – Hezbola ir kitus.“

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/06/nusra-leader-conflict-isil-syria-150604021024858.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s