Izraelio kariuomenė atlikti karo prievolės ima ir turinčius teistumą

izraelisIzraelio kariuomenės gretose yra tūkstančiai karo prievolininkų, turinčių kriminalinių įrašų. Be to, kariuomenė suteikia galimybę teikti prašymą dėl šių įrašų ištrynimo.

Izraelio dienraštis Haaretz, leidžiamas anglų ir hebrajų kalbomis, antradienį paskelbė, jog iš viso 3,8 proc. vyrų ir 0,3 proc. moterų karių, praėjusiais metais Izraelio kariuomenės pašauktų į karo tarnybą, turi teistumą, ir tokių karo prievolę turinčių atlikti asmenų skaičius toliau auga.

Naujųjų karių nusikaltimai prasideda nuo su narkotikais susijusios veikos iki vagysčių bei toliau seka prie kitų rimtų nusižengimų, tame tarpe ir seksualinės prievartos.

Dienraščio pranešime minimas atvejis, kaip karys Hatzerimo oro bazėje nebuvo išmestas iš armijos nepaisant to, jog jo kriminalinėje istorijoje figūravo dviejų moterų-kariškių išprievartavimas.

Be to, teigiama, kad kariuomenė taip pat suteikia kariui, turinčiam teistumą, galimybę pateikti prašymą prezidentui, jog jo teistumo įrašas būtų ištrintas. Tokie prašymai yra dažniausiai patenkinami.

Ši situacija buvo atskleista po to, kai Izraelio kariuomenės pareigūnai nesenai pranešė apie didelį seksualinių nusikaltimų, tarp armijos karių, augimą per pastaruosius keletą metų.

Izraelio kariuomenės savaitinis žurnalas Bamahane, cituojantis Izraelio kariuomenės kaltintoją, balandžio pabaigoje paskelbusį, jog nuo 2012 metų pateikiamų kaltinimų dėl seksualinių nusikaltimų, padvigubėjo.

„Tai tikrai keliantis nerimą reiškinys. Kariai nesupranta kaip visa tai yra rimta,“ – sakė kariuomenės vyriausiasis kaltintojas Udis Ben-Eliezeras.

Bamahane žurnalas taip pat paminėjo, kad „pasikėsinimo į privatumą“ pažeidimai, iš kurių kai kurie apima kolekcionavimą ir platinimą „kompromituojančių nuotraukų“ virtualioje erdvėje, sudaro 35 proc. bylų.

Kaltintojai pranešė, jog praėjusiais metais buvo pateikti 37 oficialūs kaltinimai nukreipti prieš karius ir karininkus dėl lytinių nusikaltimų – tai yra 40 proc. daugiau nei 2013-aisiais.

Šaltinis:
http://presstv.ir/Detail/2015/06/09/414995/Israel-Hatzerim-BenEliezer-Haaretz-Bamahane

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s