Boko Haram grupuotė šėlsta nepaisant karinių operacijų prieš ją

Boko HaramSaugumo šaltiniai praneša, jog Boko Haram (BH) aktyvistai per smurto išpuolius dviejuose šiaurės rytų Nigerijos Borno valstijos kaimuose nužudė 42 žmones.

Incidentas įvyko po to, kai 30 kovotojų, atvykusių motociklais ir pikapais, surengė atakas Debiro Biu kaime pirmadienį ir kitą dieną Debiro Hawul kaime.

Vyriausias vietos saugumo pareigūnas trečiadienį patvirtino, jog daugiau nei 40 žmonių žuvo per naujausius BH surengtus reidus.

„Gavome pranešimus apie išpuolius, kaip įtariama, surengtus BH ginkluotų nusikaltėlių dviejuose kaimuose, per kuriuos įregistruotos 42 mirtys,“ – sakė neįvardintas policijos pareigūnas.

Tuo tarpu, Umaru Markusas, vietos gyventojas, pabėgęs iš Debiro Hawul, teigė, jog nužudžius kaimo gyventojus, kovotojai plėšė parduotuves ir padeginėjo jų namus.

„Jie pasirodė 12:30 val. ir pradėjo šaudyti, ugnį nukreipdami į kaimą. Žmonės bėgo į krūmus, kad išvengtų atakos,“ – sakė Markusas. „Teroristai nužudė 22 žmones, kurie nebuvo pakankamai greiti per pabėgimą ir pradėjo plėšti namus, grūdų silosus ir vaistines.“

Jis taip pat paminėjo, jog aktyvistų grupė nužudė 20 žmonių per smurto išpuolį kaimyniniame Debiro Biu kaime.

Trečiadienį Nigerio gynybos ministras pranešė apie atliktas Nigerio armijos operacijas prieš ekstremistus.

Nigerio ginkluotosios pajėgos pranešė nukovusios 15 BH narių bei sulaikiusios ir uždariusios į kalėjimą dar 20.

Armija taip pat sunaikino šarvuotą transporto priemonę, 26 motociklus ir du slaptus maisto ir kuro sandėlius.

Visgi, nėra aišku, kur buvo vykdomos karinės operacijos – ar pačiame Nigeryje ar Nigerijoje.

Antradienį 10 žmonių žuvo šiaurės rytų Nigerijoje per savižudišką sprogimą, kurį įvykdė, kaip manoma, 12 metų mergaitė. Pastaroji detonavo sprogmenis Wagiro turgavietėje – Jobės valstijos (Borno vakarinė kaimynė) sostinės Damaturu pietuose esančiame Džubos rajone. Dar 30 žmonių buvo sužeista.

Pirmadienį dvi paauglės susisprogdino Maiduguryje, prie netoliese esančios perpildytos mečetės. Per incidentą žuvo apie 30 žmonių.

Žuvų pardavėjas Idi Idrisa pasakojo, jog viena paauglė susisprogdino prisiartinusi prie žmonių, atvykusių iš netoli Bagos kelio esančio žuvų turgaus, perpildytos mečetės, kurioje vyko popietės pamaldos.

Tuo tarpu antroji, atrodė, lyg bandanti pabėgti, ir susisprogdino kiek tolėliau, taip pasiglemždama tik savo gyvybę.

Civilinės gynybos karys Sama Ila Abu, padėjęs surinkti žuvusiuosius, teigė suskaičiavęs 30 nužudytųjų.

Abu vyrai teigė, jog po sprogimo buvo daug sužeistųjų.

Birželio 17-osios naktį (trečiadienį), BH ekstremistai užpuolė du kaimus pietų Nigerio Difos regione bei nužudė 40 žmonių, o vėliau padegė jų namus. Prieš tai BH ataką minėtoje šalyje buvo surengę balandžio mėnesį. Tuomet buvo nužudyti 58 žmonės.

Birželio 15 dieną (pirmadienį), BH surengė du sprogimus Čado sostinėje Ndžamenoje, per kuriuos žuvo 34 žmonės, o virš šimto buvo sužeista.

Tuo tarpu Čado kariuomenė birželio 18 dieną (ketvirtadienį) pranešė, jog birželio 17 dieną (trečiadienį) atliko keletą oro atakų, nukreiptų į BH užimamas pozicijas Nigerijoje.

Nuo kovo 8 dienos, Čadas, kartu su Nigeriu, Kamerūnu ir Nigerija pradėjo rengti koordinuotą puolimą prieš BH – Nigerijos Borno valstijoje.

BH lyderis Abubakaras Šekau yra ne kartą grasinęs rengti išpuolius prieš Čadą ir kitas šalis, prisijungusias prie pajėgų, kovojančių prieš teroristus.

Karinė grupuotė padidino išpuolių skaičių po to, kai Nigerijos prezidentu gegužės 29 dieną tapo Muhamadu Buharis, buvęs armijos generolas, kuris pažadėjo pažaboti BH ekstremistus.

Boko Haram grupuotės, kurios pavadinimas reiškia „Vakarų švietimas yra draudžiamas“, pagrindinis tikslas yra nuversti Nigerijos vyriausybę.

BH savo teroristinę kampaniją Nigerijoje pradėjo 2009 metais, o dėl minėtųjų aukščiau priežasčių, išplėtė savo rengiamus smurto aktus kaimyninėse šalies valstybėse.

Nuo teroristinių veiksmų pradžios BH pasiglemžė apie 15 tūkst. žmonių gyvybių.

Grupuotė taip pat yra prisiekusi ištikimybę Islamo valstybei, veikiančiai Irake ir Sirijoje.

Šaltiniai:
http://presstv.ir/Detail/2015/06/24/417323/Nigeria-Boko-Haram-Borno-State-Yobe-State
http://presstv.ir/Detail/2015/06/25/417411/Niger-army-operation-Boko-Haram-militants
http://presstv.ir/Detail/2015/06/24/417279/Nigeria-Yobe-Boko-Haram
http://presstv.ir/Detail/2015/06/22/417038/Nigeria-Maiduguri-Boko-Haram
http://presstv.ir/Detail/2015/06/18/416472/Niger-Boko-Haram-Diffa-Gueskerou

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s