ISIL pardavė dešimtis Izaditų moterų savo kovotojams

Izadi girlIrako ir Levanto Islamo valstybės (ISIL, dar vadinama ISIS, IS arba Daišais) grupuotė savo kovotojams pardavė dešimtis Izaditų (religinė bendruomenė, dar žinoma jaziditų, jazdnitų pavadinimais) moterų, kurias pagrobė Irake dar praėjusiais metais.

Pasak Sirijos Žmogaus Teisių Stebėtojų organizacijos (SOHR), 42 moterys, ISIL kovotojų traktuojamos kaip „vergės“, Sirijos rytų Deir Ezoro provincijoje buvo parduotos už sumas, svyruojančias nuo 500 dolerių (447 eurai) iki 2 tūkst. dolerių (1,785 tūkst. eurų).

Šimtai moterų ir merginų buvo pagrobtos ISIL ekstremistų, kuomet praėjusiais metais krito Irako Sindžaro miestas, kurio daugumą sudaro Izaditų Kurdai.

SOHR skelbia, jog kiek anksčiau, šį mėnesį, pagrobtos Izaditų moterys buvo atgabentos į Sirijos provincijos Majadino miestą, kurį kontroliuoja džihadistai.

ISIL išpuoliai prieš Izaditų daugumą sudarantį Sindžaro miestą lėmė tai, kad dešimtys tūkstančių žmonių (tame tarpe tiek pagyvenusio amžiaus, tiek vaikai), kurių dauguma žuvo, persikėlė į kalnus.

„Kai kurie buvo pagrobti kartu su jų vaikais, tačiau juos ištikusio likimo nežinome,“ – sakė SOHR direktorius Ramis Abdelas Rahmanas.

Jungtinės Tautos (JT) pareiškė, kad ISIL žiaurumas prieš Izaditų Kurdus gali prilygti genocidui.

Gegužės mėnesį Zainabas Banguras, JT generalinio sekretoriaus specialusis atstovas dėl seksualinės prievartos konflikte, teigė, jog grupuotė vykdo siaubingus nusikaltimus prieš moteris, o ypač prieš Izaditų bendruomenes.

ISIL šiuo metu kontroliuoja dideles Sirijos ir Irako teritorijas bei kelia grėsmę visoms bendruomenėms: Šiitams, Sunitams, Krikščionims, Izaditams, Kurdams ir kitiems, kadangi ir toliau demonstruoja savo žiaurumą.

Šaltinis:
http://presstv.ir/Detail/2015/06/25/417518/ISIS-Izadi-syria-Iraq-Deir-Ezzor

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s