Nuo 2014 metų ISIL Dijaloje pavogė medicininės įrangos už daugiau nei 16 mln. dolerių

DijalaPranešama, jog ISIL grupuotės nariai Irako rytinėje Dijalos provincijoje pavogė milijonus dolerių kainuojančios medicininės įrangos bei toliau tęsia plėšimus savo kontroliuojamose teritorijose.

Dijalos sveikatos departamento atstovas, Farisas al-Azavis, satelitinės televizijos tinklui al-Sumaria šeštadienį teigė, kad nuo 2014 metų birželio ISIL ekstremistai pavogė medicininės įrangos, tame tarpe vaizdo gavimo technologijos prietaisus bei skanerius, iš įvairių ligoninių ir išgabeno ją už provincijos ribų.

Azavis pavogtą medicininę įrangą įvertino 20 mlrd. Irako dinarų, kas sudaro kažkur apie 16,6 mln. JAV dolerių.

Jis taip pat pridėjo, jog provincijos sveikatos departamento tyrėjų komandos apsilankė išlaisvintose teritorijose esančiose medicininėse įstaigose, kurios buvo tiesiog iššluotos ir paliktos be jokių medicininių įrengimų ar atsargų.

Tuo tarpu Kurdistano Patriotinės Sąjungos (KPS) atstovas Mosule, Giasas Surčis, teigė, kad ISIL teroristai minėtame mieste (esančiame už maždaug 400 km į šiaurę nuo sostinės Bagdado) įvykdė mirties bausmę mažiausiai 53 daktarams.

Šiaurinę ir vakarinę Irako dalis baisus smurto protrūkis kamuoja nuo 2014 birželio, kuomet ISIL surengusi puolamuosius veiksmus užėmė didžiules šalies teritorijas.

Irake grupuotė vykdo nusikaltimus prieš visas etnines ir religines grupes: Šiitus, Sunitus, Kurdus, Izaditų Kurdus ir kitas.

Kariuomenės daliniai, susijungę su savanoriais kovotojais, siekia atsikovoti ISIL kontroliuojamus regionus per vykdomas bendras karines operacijas.

Šaltinis:
http://www.presstv.ir/Detail/2015/08/09/423950/Iraq-Diyala-ISIL-Medical-equipment-Mosul-

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s