Irakas: Du mašinų sprogimai nusinešė beveik 60 žmonių gyvybes

Irako provincijosDu mašinų sprogimai Irako rytinėje Dijalos provincijoje nusinešė beveik 60 žmonių gyvybių bei daugiau nei šimtą sužeidė.

Pasak Irako policijos, pirmadieno vakarą, viena iš dviejų atakų įvyko Huvaidaro turguje, netoli provincijos sostinės Bakubos, esančios už 60 km į šiaurės rytus nuo Bagdado. Žuvo 51 žmogus, sužeista virš 70.

“Sprogdintojas sugebėjo praeiti kontrolės punkt ąkartu su vestuvininkų autokolona. Vėliau, su turimais sprogmenimis savo transporto priemonėje, nuo jų atsiskyrė ir juos detonavo perpildytoje turgavietėje,” – sakė Mohamedas al-Tamimis, Dijalos policijos vadas.

Irako pareigūnai, sutikę kalbėti tik anonimiškumo sąlyga, pasakojo, jog antroji sprogimo ataka buvo įvykdyta Kanano provincijos kaime. Pasiglemžtos 7 žmonių gyvybės, o sužeisti 25.

Daišų (Islamo valstybės) grupės atstovai Twitter tinklalapyje pranešė prisiimantys atsakomybę už vieną mirtiną išpuolį – mašinos sprogimą Dijaloje liepos 17 dieną, kuomet žuvo 115 žmonių, tame tarpe moterys ir vaikai.

Praėjus dienai po mirtino išpuolio, Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadis pasmerkė tokį veiksmą pavadindamas jį “niekingu nusikaltimu” ir pažadėjo, kad kariuomenė toliau tęs kovą su teroristais.

ISIL savo teroristinius aktus Irako teritorijoje pradėjo rengti nuo 2014 metų birželio. Irako kariuomenė, prie kurios yra prisijungę savanoriai kovotojai, grumiasi su teroristais, idant juos išstumtų iš jų kontroliuojamų teritorijų.

Šaltinis:
http://presstv.com/Detail/2015/08/10/424174/Iraq-Diyala-Daesh-ISIL

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s