Prancūzija Egiptui parduos du Mistral laivus, kurie iš pradžių buvo skirti Rusijai

EgiptasPrancūzijos vyriausybė praneša parduosianti du Mistral karinius laivus Egiptui, kuriuos, iš pradžių, buvo planuota perleisti Rusijai.

Pasak Prancūzijos prezidentūros išplatinto pranešimo, šalies prezidentas Fransua Olandas bei Egipto vadovas, Abdelas Fatahas el-Sisis, „pasiekė susitarimą dėl Egipto dviejų Mistral klasės laivų įsigijimo principų, terminų ir sąlygų.“

Vienas toks desantinis laivas gali gabenti 16 ginkluotų malūnsparnių, 700 karių ir 50 šarvuotųjų transporto priemonių.

2011 metais šiuos Mistral laivus užsakė Rusija, tačiau 1,2 mlrd. eurų sandėris tarp Paryžiaus ir Maskvos žlugo dėl Ukrainos krizės, kadangi Prancūzija, kartu su savo Vakarų sąjungininkais apkaltino Rusiją prisidėjus prie konflikto rytų Ukrainoje. Reikia pastebėti, jog minėtuosius kaltinimus Kremlius kategoriškai neigia.

Galų gale, po intensyvių, aštuonis mėnesius trukusių derybų, rugpjūčio mėnesį Prancūzija nusprendė grąžinti 950 mln. eurų, kuriuos Rusija jau buvo jai sumokėjusi.

Kol kas nėra aišku, kiek Egiptas sumokės už karinius laivus, tačiau Prancūzijos vyriausybės atstovas, Stefanas Le Folas, sakė, jog naujajame sandėryje pirminės lėšos nebus prarastos.

Mistral kariniai laivai – tai antras didelis karinis sandėris tarp Paryžiaus ir Kairo šiais metais. Šiaurės Afrikos šalis iš Prancūzijos jau yra įsigijusi 24 pažangius kovinius lėktuvus už 5,2 mlrd. eurų.

Tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija Amnesty International pasmerkė lektuvų pardavimą Egiptui dėl šalies vykdomų žmogaus teisių pažeidimų.

Buvęs kariuomenės vadas bei dabartinis prezidentas Abdelas Fatahas el-Sisis, per pastaruosius du metus, ėmėsi griežtų priemonių prieš protestuojančiuosius, ko pasekoje, buvo nužudyta šimtai politinių aktyvistų, daugiausiai priklausančių Musulmonų Brolijai. Taip pat daug žmonių žuvo įkalinimo įstaigose, o teismai dar papildomai kitiems skyrė mirties bausmes.

Šaltinis:
http://www.presstv.com/Detail/2015/09/23/430404/Egypt-France-Mistral-Russia-Ukraine

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s