Saudo Arabija Asado atžvilgiu mato dvi galimybes: pasitraukti iš valdžios geruoju arba būti nuverstam jėga

Sirija1Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras Adelas al-Džubeiras generalinėje Jungtinių Tautų (JT) asamblėjoje Niujorke, susitikęs su savo šalies sąjungininkais, pasisakė Sirijos klausimu.

„Asadui nėra ateities Sirijoje,“ – teigė Džubeiras. „Yra dvi sprendimo galimybės. Viena – politinis procesas, kur būtų sukurta pereinamojo laikotarpio taryba, o kita – karinė galimybė, kurios rezultatas toks pat – Bašaro al-Asado pašalinimas iš valdžios.“

Jis taip pat pastebėjo, jog karinis aspektas būtų žymiai ilgesnis ir destruktyvesnis procesas, tačiau tai priklauso nuo paties „Bašaro al-Asado pasirinkimo“.

Be viso to, Džubeiras pripažino, kad Saudo Arabijos karalystė ir kitos šalys palaiko „nuosaikiuosius sukilėlius“, kovojančius prieš Damasko vyriausybę. Nepaisant to, jis atsisakė detaliau komentuoti apie užsimintą „karinę galimybę“.

Šiuo metu Saudo Arabija yra įsitraukusi į karinę agresiją, prasidėjusią kovo 26 be JT suteikto mandato, Jemene.

Pasak rugsėjo 19 dieną Jemeno Civilinės Koalicijos pasirodžiusio pranešimo, virš 6 tūkst. Jemeno gyventojų, per rengiamas atakas iš oro, žuvo, o beveik 14 tūkst. buvo sužeista.

Kariniai neramumai Sirijoje prasidėjo 2011 metais. JT praneša, jog nuo to laiko žuvo kažkur apie 250 tūkst. žmonių, o milijonai turėjo apleisti savo namus.

Šaltinis:
http://www.presstv.com/Detail/2015/09/30/431310/Saudi-Arabia-Syria-Assad-Jubeir

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s