Turkija apšaudė Sirijos sienos apsaugos postus prie Manbidžo miesto

sirijos_vyriausybes_pajegos_alepas

Turkijos karinės pajėgos apšaudė Sirijos vyriausybės karių bei jų sąjungininkų, iš tautinių gynybos grupių, pozicijas šalies šiaurės vakaruose esančioje Alepo provincijoje – keletas karių žuvo ir buvo sužeista.

 

Neįvardintas šaltinis iš kariuomenės Sirijos oficialiai naujienų agentūrai SANA teigė, kad ketvirtadienį Turkijos pajėgos paleido eilę artilerijos ir raketų serijų į Sirijos sienos apsaugos postus, esančius netoli Manbidžo miesto, išdėstytus už 40 kilometrų nuo Turkijos sienos.

 

Šaltinis sakė, jog šių atakų pasekmės – mirtys ir sužeidimai, tačiau tikslaus skaičiaus neįvardino.

 

Jis taip pat pridėjo, kad Turkijos agresija Sirijos teritorijoje yra siekis sustabdyti Sirijos kariuomenės pajėgų ir jų sąjungininkų progresą kovoje prieš teroristines organizacijas.

 

Rugpjūčio 24 dieną Turkijos oro pajėgos ir specialios pajėgos ant žemės pradėjo vykdyti  Operaciją Eufrato Skydas Sirijoje deklaruodamos paramą Laisvosios Sirijos Armijos kovotojams siekiant išvalyti pasienio zoną nuo Islamo valstybės (ILIV) teroristų ir kovotojų iš Kurdų Liaudies Apsaugos dalinių ir, taipogi, Demokratinės Sąjungos partijos.

 

Puolimas buvo pradėtas jį suderinus su Jungtinių Valstijų vadovaujama karine koalicija, kuri su ILIV ekstremistais kovojo ir kovoja nuo 2014 metų.

 

Tai buvo pirmoji didelė Turkijos intervencija į Siriją, kurios vyriausybė šį veiksmą stipriai pasmerkė dėl pažeisto šalies suvereniteto.

 

Lapkričio 29 dieną Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdogan) pareiškė, jog Turkijos kariuomenė įžengė į Siriją, kad užbaigtų prezidento Bašaro al-Asado (Bashar al-Assad) valdymo epochą.

 

Žinoma, po kelių dienų Turkijos prezidentas atsiėmė savo žodžius tvirtindamas, kad puolamieji veiksmai numatyti tik prieš teroristus.

 

Sirijos pajėgos rado kovotojų tunelį netoli Damasko

 

Tuo tarpu Sirijos kariuomenės pajėgos, “bevalydamos“ atkovotą teritoriją, už Damasko ribų rado ilgą tunelį, kuriuo naudojosi užsienio finansuojami kovotojai.

 

Tunelis, kurio ilgis 300 metrų, veda į Damasko priemiestį Harastą.

 

Al-Nusros Fronto (Jabhat Fateh al-Sham) teroristai tikriausiai bandė pasinaudoti 34 metrus po žeme esančiu tuneliu, kad galėtų patekti į bezibazuojančios priešininkų kariuomenės teritorijas toje vietoje.

 

Vienas kariuomenės pareigūnas, taipogi sutikęs kalbėti tik su anonimiškumo sąlyga, teigė, kad tunelis turėjo ventiliatorius, skirtus vėdinimui, bei mažas patalpas, kur galėtų prisiglausti. Jis buvo išskaidytas į keletą atšakų. Pirmoji buvo 43 metrų ilgo, o antroji 25 metrų.

 

Sirijos kariai, su sąjungininkais, pridėjo tunelyje sprogmenų ir jį sunaikino.

 

Sirija kenčia nuo užsienio palaikomų karinių organizacijų veikimo šalies viduje nuo 2011 metų kovo mėnesio. Jungtinių Tautų Specialusis Pasiuntinys Sirijai – Stafanas de Mistura (Staffan de Mistura) teigia, kad nuo konflikto pradžios šalyje žuvo daugiau nei 400 tūkst. žmonių.

 

Šaltinis: PRESSTV

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s