Šiitų kariuomenės ruošiasi Ramadžio puolimui – tūkstančiai žmonių bėga iš miesto

IrakasJungtinės Tautos (JT) praneša, jog 25 tūkst. žmonių pabėgo iš Ramadžio nuo to laiko, kai Irako ir Levanto Islamo valstybė (ISIL, ISIS arba IS) iš Irako vyriausybės pajėgų, per pastarąsias keletą dienų, perėmė miestą.

Gyventojai ir toliau bėga iš minėtosios vietovės bei pagrinde traukia link sostinės Bagdado, kadangi tūkstančiai Šiitų nereguliariosios kariuomenės kovotojų susitelkė netoli Ramadžio, idant atkovotų Anbaro provincijos sostinę.

IS kariai, laukdami kovos su Šiitų nereguliariosiomis kariuomenėmis, kurių dislokacijos, po vyriausybės pajėgų pralaimėjimo, prie Ramadžio paprašė Irako vyriausybė, pasiskirstė platesnėje teritorijoje.

Al Jazeeros reporterė Zeina Khodr, pranešanti naujienas iš Bagdado, antradienį (šiandien) sakė, kad IS kovotojai Ramadyje vis dar elgiasi gana įžūliai.

„Jie bandė pasistūmėti į priekį nuo būstinės Ramadyje į rytus link Habbanijos karinės bazės, kur, kaip mes supratome, tūkstančiai Šiitų karių yra susibūrę tam, kad pasiruoštų kontra puolimui,“ – sakė Zeina Khodr.

„Kaip supratome, IS nepavyko pasiekti bazės – jie susidūrė su pasipriešinimu, bet tai yra akivaizdi žinia, kad kova nebus lengva.“

„IS yra stipriai įsitvirtinę Anbaro provincijoje. Jie taip pat turi šios provincijos žmonių palaikymą ir kontroliuoja ne tik Ramadį, tačiau ir didelius Anbaro plotus.“

Veiksmų imtasi praėjus dviem dienoms po to, kai IS užėmė Ramadį sekmadienį. Jie privertė vyriausybės pajėgų karius apleisti vieną iš kelių miestelių ir miestų, kuriuos pastarieji kontroliavo pagrinde Sunitų dominuojančioje Anbaro provincijoje.

Pirmadienį, mažiausiai 3 tūkst. Šiitų karių atvyko prie Ramadžio, esančio Irako vakarinėje Anbaro provincijoje.

Sprendimas įtraukti Šiitų kariuomenes į kovą atsiimant miestą daugelį nuliūdino, tame tarpe ir Anbaro bendruomenių vyresniuosius, kurie mano, jog vyriausybė turėtų apginkluoti savanorius kovotojus esančius vietoje, o ne dislokuoti minėtąsias kariuomenes.

Anbaro tarybos generalinis sekretorius – Tarikas al-Abdula, Al Jazeerai pirmadienį sakė, kad Šiitų kariai nėra labai laukiami.

„Mums reikia vyriausybės paramos. Turime didžiulį skaičių savanorių, laukiančių, kada galės išlaisvinti mūsų provinciją nuo IS,“ – kalbėjo Abdula.

Tuo tarpu Jungtinės Tautos teigia, kad Pasaulinė Maisto Programos organizacija išdalijo tūkstančius pagalbos teikimo paketų, pakankančių trims dienoms, žmonėms, apleidusiems Ramadį.

Kitos JT institucijos, kartu su tarptautinėmis nevyriausybinėmis organizacijomis, minėtiesiems pabėgėliams taip pat dalina vandenį ir vaistinėles.

„Per pastarąjį mėnesį, JT institucijos ir nevyriausybinės organizacijos aprūpino išgyvenimo priemonėmis daugiau nei 130 tūkst. žmonių, palikusių Ramadi miestą nuo balandžio mėnesį vykusių IS atakų.“ – skelbiama JT pranešime.

Vienas vyresnysis Irano atstovas pirmadienį teigė, kad jo šalis yra pasiruošusi padėti kovoje su IS ir yra įsitikinęs, jog Ramadis bus išlaisvintas iš dabartinių gniaužtų.

„Jeigu Irako vyriausybė pateiks oficialų prašymą Irano vyriausybei, kaip draugiškai ir broliškai Irakui šaliai, galinčiai imtis veiksmų, kad būtų padėta Irakui konfrontacijoje su šiuo ekstremistiniu fenomenu – tuomet Islamo respublika į tai reaguos,“ – sakė Ali Akbaras Velajatis, Irano aukščiausiojo lyderio – ajatolos Ali Khamenei patarėjas.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/thousands-flee-shia-militias-mass-ramadi-150519043255874.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s