Islamo valstybei iš lėktuvo numesta amunicijos

IrakasRT Arabic praneša, kad Islamo valstybės kovotojams iš lėktuvo buvo numesta ginklų, kas reiškia, jog kovotojai gauna pagalbą iš šalies, o Irako valdžios kariai tvirtina, esą tai ne vienkartinis reiškinys ir džihadistai yra kaip niekad stiprūs.

Nepaisant bombardavimų iš Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkų pusės, mūšis dėl Irako Anbaro provincijos tęsiasi. Visgi, didžiuliai puolimo mąstai neleidžia atsikovoti iš Islamo valstybės (IS, dar vadinama ISIL, ISIS), praėjusią vasarą užgrobtų, teritorijų, o Irako kariai teigia, jog aktyvistų grupė vis dar yra galinga jėga.

RT Arabic korespondentas Ashraf al-Azzawi nusprendė apsilankyti vienoje mūšio vietų Anbare – Ramadi mieste, labiausiai apgyvendintame 110 kilometrų spinduliu nuo Bagdado į vakarus.

Pasak reporterio, IS siekia įtvirtinti savo pozicijas mieste ir, kuomet Irako kariai pradėjo rengti Tikrito atsikovojimo operaciją, atakuoja valdžios pajėgas dar didesniu intensyvumu. Snaiperių šūviai bei artilerijos ugnis aidi nuolat, nes Irako saugumo pajėgos bando pulti teroristinę organizaciją.

Tačiau, reikalai nesiklosto kaip buvo tikėtasi. Valdžios kariai kaunasi prieš gerai ginkluotą priešininką, kuris naudoja savižudžius sprogdintojus ir mašinas prikrautas sprogmenų. Nors konfliktas ir tęsiasi jau devintą mėnesį, Irako armija tvirtina, jog Islamo valstybei karių netrūksta. Atvirkščiai, IS kovotojai turi priėjimą prie gausios modernios ginkluotės ir sprogmenų asortimento, kuris juos dažnai pasiekia.

„Visai nesenai matėme tris lėktuvus, skrendančius link šios vietovės pusės,“ – sakė vienas Irako valdžiai lojalių karių. „Visi juos matė. Vienas buvo didelis, o šalia jo du mažesni. Iš lėktuvo buvo numestos dėžės, kažkur apie 500 metrų atstumu nuo Ramadi miesto Al-Jarash rajono. Po trijų valandų ISIS pradėjo atakuoti. Mūsų amunicija pasibaigė… ten ne.“

Tad kyla klausimas, kas aprūpina Islamo valstybę ginklais. Teroristų grupė galėjo gauti reikšmingą kiekį ginklų, kuomet plėtė teritorijas Irake ir Sirijoje. Sklinda gandai, jog Saudo Arabija ir Kataras padeda apginkluoti Islamo valstybę, tačiau minėtosios šalys visa tai nuolat neigia.

Nepatvirtintais Irano naujienų agentūros FARS pranešimais skelbiama, kad Britanija ir JAV taip pat gali slėptis už amunicijos numetimo kovotojams veiksmų. Vasario pabaigoje agentūra pareiškė tokį pranešimą: „Vienos populiariausių Irako pajėgų – Al-Hashad Al-Shabi, numušė Jungtinių Valstijų armijos sraigtasparnį, gabenusį ginklus ISIL grupuotėms, esančioms vakarinėse Al-Baqdadi regiono (Al-Anbar provincijoje) dalyse.“

Taip pat yra ir daugiau nepatvirtintų pranešimų apie Jungtinių Valstijų ginklų ir pagalbos priemonių patekimą į IS rankas. Nedatuotame vaizdo įraše, paskelbtame per neoficialų Islamo valstybės „a3maq news“ kanalą spalio mėnesį, matomi džihadistai, demonstruojantys keletą dėžių ginkluotės su angliškais žymenimis.

Pasak Anbaro provincijos tarybos viršininko pavaduotojo Faleh al-Issawi, per praėjusią savaitę, Islamo valstybė sudrebino Ramadi miestą 150 šūvių iš minosvaidžių bei prieš saugumo pajėgas surengė 23 mašinų sprogimus. Jis taip pat pažymėjo, jog kovotojai pradėjo naudoti naują taktiką: kasami kilometro ilgio tuneliai po strategiškai svarbiais pastatais, tokiais kaip pvz.: Irako armijos štabai, bei po jais padedamos bombos.

Irako saugumo pajėgos daro viską, ką gali, kad sustabdytų IS antplūdį ir pripažįsta, jog norint susigrąžinti Anbarą reikia didesnės kariuomenės pagalbos. Lieka tik spėlioti, kada ji ateis, tačiau tarp kareivių, kurie kalbėjo su RT Arabic, sklinda kalbos, kad daugiau pagalbos atvyks iškart, kai tik bus atkovotas Tikrito miestas.

Šaltinis:

http://rt.com/news/241573-isis-plane-drop-ammunition/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s