Boko Haram, apsimetę dvasininkais, nužudė mažiausiai 24 žmones

Boko HaramBoko Haram aktyvistai, persirengę dvasininkų drabužiais, per išpuolį šalia mečetės šiaurės rytų Nigerijos Borno valstitoje, nužudė mažiausiai 24 žmones ir keletą sužeidė, pirmadienį pranešė šaltinis iš kariuomenės bei kalbintas liudininkas.

Užpuolikai, vėlyvuoju sekmadienio metu, atvyko mašinomis ir sukvietė žmones prie mečetės Kwajafos kaime, vaizduodami, jog sakys islamiškąjį pamokslą, o po to pradėjo šaudyti, sakė liudininku tapęs Simeonas Buba.

Šešerius metus Boko Haram trunkantis maištas Nigerijoje ir prezidento Goodlucko Jonathano nesugebėjimas viso to sustabdyti bei apsaugoti civilių gyventojų, buvo pagrindinis faktorius, atnešęs pergalę opozicijos kandidatui Muhammadu Buhari praėjusios savaitės rinkimuose.

Grupuotė, kovojanti už Islamo valstybę, yra atėmusi gyvybes tūkstančiams ir pagrobusi šimtus žmonių. Visgi, Nigerijos, Čado, Kamerūno ir Nigerio bendrai surengtos karinės operacijos per pastaruosius du mėnesius atplėšė didžiąją dalį Boko Haram kontroliuojamos teritorijos.

“Žmonės nežinojo, kad Boko Haram įvykdys išpuolį, nes pastarieji jiems melavo, jog atėjo sakyti pamokslą. Aktyvistai pradėjo šaudyti ir nužudė daug žmonių ,” – telefonu pasakojo apie incidentą Buba bei pridėjo, kad be viso to, dar buvo padegti ir namai.

Kai kurie žmonės dėl šautinių žaizdų ir nudegimų gydomi Borno valstijos Biu miesto ligoninėje, pranešė ten esantis šaltinis.

Šaltinis:
http://www.reuters.com/article/2015/04/06/us-nigeria-violence-boko-haram-idUSKBN0MX11420150406?feedType=RSS&feedName=worldNews

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s