JAV paspartins ginklų tiekimą Saudo Arabijos operacijoms Jemene

hhhJungtinės Valstijos teikia žvalgybos duomenis Saudo Arabijos vadovaujamai koalicijai bombarduojant sukilėlių pozicijas Jemene ir paspartins ginklų tiekimą šiam aljansui, sakė Valstybės Sekretoriaus atstovas Tony Blinkenas.

Pastarasis, Saudo Arabijos sostinėje Rijade, antradienį, žurnalistams teigė, kad Saudai siunčia „stiprią žinią Houthis bei jų sąjungininkams, jog jie neužgrobs Jemeno naudodami jėgą.“

„Dėka šių pastangų, mes paspartinome ginklų pristatymą, padidinome pasidalinimą žvalgybos duomenimis ir įsteigėme jungtinį koordinacijos planavimo kabinetą Saudo Arabijos operacijų centre,“ – sakė Blinkenas.

Tuo tarpu Vašingtono Pentagone, pastarojo atstovas, pulkininkas Steve Warrenas, teigė, jog Jungtinės Valstijos ieškojo ginklų pristatymo būdų savo sąjungininkams, įskaitant iš anksto pateiktų užsakymų įgyvendinimo pagreitinimą.

“Tai yra derinys esamų užsakymų, kuriuos atliko mūsų partnerės šalys, ir kai kurių naujų poreikių, nes jie išeikvoja turimą amuniciją,“ – paprašytas pakomentuoti Blinkeno žodžius, sakė Warrenas.

Houthi sukilėliai įsiveržė į Jemeno sostinę Saną rugsėjį, ir nuo to laiko bandė išplėsti savo kontrolę visoje šalyje. Vasarį jie paskyrė namų areštą prezidentui Abd-Rabbu Mansour Hadi prieš jam pabėgant į rezidenciją pietuose esančiame Adeno mieste, o vėliau į Saudo Arabiją.

Blinkeno komentarai spaudoje pasirodė po to, kai pirmą kartą, po ilgo delsimo, kas tik pablogino humanitarinę situaciją Adene, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komitetas nuskraidino į Jemeną medicinos darbuotojus.

Nuožmios kovos tarp nereguliariosios kariuomenės, lojalios Hadi, ir Houthis siaučia dienų dienas.

Rusija pateikė projektinę rezoliuciją Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai reikalaujant „humanitarinių pertraukų“ oro atakų atžvilgiu prieš sukilėlius.

Raudonasis Kryžius antradienį perspėjo apie katastrofišką padėtį Adene, kadangi sukilėliai ir jų sąjungininkai toliau bando prasiveržti link uosto per centrinį Mualla miesto rajoną. Visgi, pasak liudininkų, Hadi lojalistai privertė Houthis atsitraukti.

Liudininkai taip pat teigė, jog Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos karinio jūrų laivyno pajėgos, surengusios oro antpuolius kovo 26 dieną, taip remiant Hadi persekiojamą valdžią, apšaudė sukilėlių pozicijas visame mieste.

Saudo Arabijos ambasadorius Jungtinėse Tautose – Abdullah al-Mouallimi, Al Jazeerai sakė, kad Houthis yra atsakingi už civilių aukas.

„Turime tokią situaciją, kai Houthi sukilėliai veikia tankiai apgyvendintose teritorijose… Didžioji dalis aukų, būna civilių gyvenamose vietovėse, kurios apšaudomos Houthis ir jų sąjungininkų. Kas dėl mūsų, tai darome viską, kad užtikrintume, jog medicinos reikmenys būtų pristatyti,“ – teigė Mouallimi.

Daugiau negu 100 tūkst. žmonių Jemene apleido savo namus po to, kai Saudo Arabija pradėjo rengti atakas iš oro, skelbia UNICEF – Jungtinių Tautų organizacija, atsakinga už vaikų gerovę.

Organizacijos atstovas, Rajatas Madhokas, Al Jazeerai teigė, jog dauguma tų, kurie išsikėlė iš savo gyvenamųjų vietų, yra moterys ir vaikai.

„Daugiausiai pasitraukusiųjų yra iš al-Dhale, Abyano, Amrano, Saados, Hajjos vietų. Išsikėlę asmenys dažniausiai apsistoja pas gimines,“ – sakė Madhokas.

Antradienį, UNICEF, paskelbtame pranešime informuoja, jog nuo kovo 26 dienos, dėl vykstančių kovų, žuvo 74 vaikai, o 44 liko suluošinti.

„Tai nėra tikslūs skaičiai, ir UNICEF mano, jog žuvusiųjų vaikų skaičius yra žymiai didesnis,“ – rašoma pranešime.

Agentūros Jemene atstovas, Julienas Harneisas, teigia, kad vaikai sumoka nepakeliamą kainą, ir reikia įdėti daug daugiau pastangų, jog jie būtų apsaugoti.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/04/expediting-arms-supplies-saudi-led-coalition-150407152205321.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s